Bilgisayar açılıyor ama ekran gelmiyor

SpeeQ

Kilopat
Daha fazla  
Sabah bilgisayarı açtığımda "Düzgün başlatılamadı :(" hatası falan aldım. Bende içini açıp bir güzel temizledim. Ya da temizleyemedim çünkü yeniden açmaya çalıştığımda pc hiç bir tepki vermedi , 1.5-2 sene önce almıştım termal macun hiç değiştirmedim ama performans düşüşü falan hissetmedim o yüzden macun yenilemek hiç aklıma gelmedi. Sorun ekran kartıyla mı alakalıdır? Macun sürmediğim için kalıcı bir arıza bırakmış olabilir miyim?

Sabah bilgisayarı açtığımda "Düzgün başlatılamadı :(" hatası falan aldım. Bende içini açıp bir güzel temizledim. Ya da temizleyemedim çünkü yeniden açmaya çalıştığımda pc hiç bir tepki vermedi , 1.5-2 sene önce almıştım termal macun hiç değiştirmedim ama performans düşüşü falan hissetmedim o yüzden macun yenilemek hiç aklıma gelmedi. Sorun ekran kartıyla mı alakalıdır? Macun sürmediğim için kalıcı bir arıza bırakmış olabilir miyim?
Şu bilgisayar temizliği sevdasından açılamayan sistemler diye uzun bir blog yazısı ihtiyacımız var.

Parça çıkarttıysan, takarken düzgün bağlayamamış olabilirsin-takamamış olabilirsin. Fişten çek, 10 dakika bekle, sonra metal bir şeye dokun kendi üzerinde statik kalmasın, kasayı aç ve yaptığın temizlik işlemi sırasında çıkartıp taktığın parçaları kontrol et doğru oturmuş mu, klipsleri varsa kapanmış mı.

Kardeşim ramleri muhtemelen tam oturtamamışsındır onlara dikkat et. Bilgisayarı kapatıp güç düğmesini de kapatıp sonra statik elektriğini boşalttıktan sonra ramlerin tam oturup oturmadığını kontrol et.

Geri
Yukarı