Bilgisayar açılıyor ekran gelmiyor - no signal

Def2Easyl

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayar açılıyor, anakart, GPU'nun, RAM'in ışıkları yanıyor ama monitörde HDM1 no signal yazıyor. Monitörüm: MSI MPG27CQ

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablolarınız kontrolünü sağlayın ve power'den gücü tam olarak kesip statik elektriği boşaltın bu eski ama etkili bir yöntem denemeniz sizin için faydalı olur.

İşlemci kontrolü yapın. Slotuna tam oturmamış olabilir. Yanlış takılmış olabilir. Fan kontrolü yapın. Ekran kartınız varsa ekran kartı yerine onboard ekran çıkışına bağlamış olabilirsiniz.

Monitörünüzün özelliklerine bakmadım ama "Source" yani kaynak seçme bölümü var mı? Var ise seçeneklerden değiştirmeyi denediniz mi?

İşlemciye baktım doğru takmışım. Sistem özellikleri: İşlemci: i7 9700k
Anakart: MSI z390 gaming pro carbon ac
Ram: Corsair 2x8 3200 Mhz Cl16
Ekran kartı : Asus rog strix rtx 2070
Psu: Cooler master v750 750w + 80 plus gold
Sıvı soğutma: Corsair h115i pro
Kasa: Cooler master mastercase maker5
Ssd: Samsung 960 evo
Hdd: WD 1 Tb 7200 rpm
Bilgisayarı yeni topladım ilk defa kuruyorum

Kullandığın priz topraklı değilse güç kablosu zarar görmüş olabilir.Çünkü aynı sorun bende de vardı.Güç kutusunu komple değiştirmek zorunda kalmıştım.Slotları da iyice kontrol et.

Herşeyden önce ekran kartına giren kablonun tam olarak oturduğuna emin olun, bir çok defa aynı sorunu bu kadar kolay bir yöntemle çözüme ulaştırdık. Ekran kartı girişleri yanıltıcı oluyor sanırım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı