Bilgisayar açılıyor ekrana görüntü gelmiyor

isimgibiisim

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayar açılıyor ama sinyal vermiyor. Yani bip sesi çıkartmıyor, ekrana görüntü gelmiyor. Sorun RAM'dan diyecekseniz, daha yeni RAM aldım 2 tane. Kutudan yeni çıkardım RAM'lar sorunsuz, bilgisayar biraz eski bu yüzden sistemini bilemiyorum, yardımlarınızı bekliyorum.

RAM'ları çıkartıp takın yerine oturtamamış olabilirsiniz HDMI veya VGA anakarta değil ekran kartına takın belki aldığınız yeni RAM'lar eski bilgisayarınızdaki anakartla uyumlu değildir.

RAM'ları çıkartıp takın yerine oturtamamış olabilirsiniz HDMI veya VGA anakarta değil ekran kartına takın belki aldığınız yeni RAM'lar eski bilgisayarınızdaki anakartla uyumlu değildir.
Uyumlu değil gibi düşündüm ama tam eski RAM modelinden aldım, yerine de tam oturuyor, ama evet ekran kartına takıp deneyebilirim.

Uyumlu değil gibi düşündüm ama tam eski RAM modelinden aldım, yerine de tam oturuyor, ama evet ekran kartına takıp deneyebilirim.

Öyle yap zaten ekran kartı takılıyken anakarta takarsan görüntü alamazsın.
Öyle yap zaten ekran kartı takılıyken anakarta takarsan görüntü alamazsın.

Dik duran anakart yan duran ekran kartı. Girişleri.

Sen 2 tane RAM aldında anakartın mesela 8 GB RAM destekliyor sen 16 GB RAM almışsındır.
hayır 2 tane 2 gblık aldım eski ramların yerine eskileri de 2 tane 2 gb şimdi yeni aldım aynı modelden
hayır 2 tane 2 gblık aldım eski ramların yerine eskileri de 2 tane 2 gb şimdi yeni aldım aynı modelden
tek ramlede denedim zaten
Sen 2 tane RAM aldında anakartın mesela 8 GB RAM destekliyor sen 16 GB RAM almışsındır.
bilgisayarı açtım, kapattım ttekrar açtım biiip bip bip biiip diye ötmeye başladı hemen fişini çektim

Hayır 2 tane 2 GB'lık aldım eski RAM'ların yerine eskileri de 2 tane 2 GB şimdi yeni aldım aynı modelden.

Tek RAM'LED'e denedim zaten.

Bilgisayarı açtım, kapattım ttekrar açtım biiip bip bip biiip diye ötmeye başladı hemen fişini çektim.

Götür bilgisayarcıya uğraşma bence. Bir şey çalamaz merak etme.

Geri
Yukarı