Windows 10 açılmadan ekrana görüntü gelmiyor

Anakart üstünde. Bazı modellerde yazar bazılarında yazmaz. Şunlar gibi;

IMG_20210522_001251.png
IMG_20210522_001111.png
IMG_20210522_001008.png
IMG_20210522_000928.png

Bunun dışında tanıdığın varsa HDD'yi SSD'ye klonlatabilirsin.

Anakart üstünde. Bazı modellerde yazar bazılarında yazmaz. Şunlar gibi;

Eki Görüntüle 1034949
Eki Görüntüle 1034951
Eki Görüntüle 1034952
Eki Görüntüle 1034954

Bunun dışında tanıdığın varsa HDD'yi SSD'ye klonlatabilirsin.

Klonlatma nedir bilmiyorum ama. İçini açtım baktım o kısmı sökmüşüm. Bu sorun yüzünden SSD almıştım hızlı olsun PC diye çünkü sürekli dosyalar scriptler ile uğraşıyorum çok yavaş HDD.
Bende bir de HDD Caddy aldım ki hem HDD hem SSD olsun içine diye ama SSD'yi normal HDD olan kısma takıcna BIOS açılmadığından dolayı yapamadım HDD Caddy'in (CD-ROM) içine koyunca da okumuyor SSD gözükmüyor disk yönetiminde.
Bilgisayarcıya Windows 10 kurmasını istesem SSD'ye kaç TL ister?
Anakartdaki pill ile alakası olabilir mi tabii nasıl sökcem onu da bilmiyorum xD.

Son düzenleme:
Klonlatma nedir bilmiyorum ama. İçini açtım baktım o kısmı sökmüşüm. Bu sorun yüzünden SSD almıştım hızlı olsun PC diye çünkü sürekli dosyalar scriptler ile uğraşıyorum çok yavaş HDD.
Bende bir de HDD Caddy aldım ki hem HDD hem SSD olsun içine diye ama SSD'yi normal HDD olan kısma takıcna BIOS açılmadığından dolayı yapamadım HDD Caddy'in (CD-ROM) içine koyunca da okumuyor SSD gözükmüyor disk yönetiminde.
Bilgisayarcıya Windows 10 kurmasını istesem SSD'ye kaç TL ister?
Anakartdaki pill ile alakası olabilir mi tabii nasıl sökcem onu da bilmiyorum xD.
HDD içeriğini olduğu gibi SSD ye aktarma durumu.

Ücret konusunda ne ister bilmiyorum doğrusu.

Anakarttaki pil ile bios sıfırlama yapabilirsiniz. İşe yarar mı bilmiyorum.

Bu arada Windows yüklemeyi bilgisayar açıkken denediniz mi? Epeydir bu şekilde yükleme yapmadığım için yükseltme–onarma–yükleme gibi seçeneklerden hangilerini kullanabileceğinizi bilmiyorum.

HDD içeriğini olduğu gibi SSD'ye aktarma durumu.

Ücret konusunda ne ister bilmiyorum doğrusu.

Anakarttaki pil ile BIOS sıfırlama yapabilirsiniz. İşe yarar mı bilmiyorum.

Bu arada Windows yüklemeyi bilgisayar açıkken denediniz mi? Epeydir bu şekilde yükleme yapmadığım için yükseltme–onarma–yükleme gibi seçeneklerden hangilerini kullanabileceğinizi bilmiyorum.

Windows yüklemeyi PC açıkken yaptım yükledim Win 7'den 10'a. UEFI ayarları diyorlar başlatma seçenekten ama bende yok UEFI ayarlarını göster kısmı.

1621648837045.png

Şu dahili ekranı silsem keşke sorun düzelir belki nasıl yapacağım.
Bu arada 3. cü ekran geldi ve ana ekran yap dedim acaba işe yaradı mı?

1621649244749.png

Ama aslında 3. cü monitör yok :D
1621649286531.png

Galiba oldu PC'yi kapatip deniyeyim mi?
1621649799375.png

Yineleyim mi yoksa genişleteyim mi?
1621650238070.png

Not: Denedim gene olmadı :(. Bir de bir şey soracağım bende CD-ROM HDD ya da SSD takma yeri var ona takıyorum SSD'yi görmüyor aygıt yöneticisinde ve disk yönetiminde. Bir de nasıl kopyalacağım HDD-SSD?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı