Bilgisayar Açılıyor Fakat Monitör açılmıyor

Heutros

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Masaüstü bilgisayarım açılmasına karşılık monitörüm açılmıyor. Bu sorun bunca zamandır yoktu ama attığım formattan kısa bir süre sonra böyle oldu desem yalan olmaz. Cihaz açıldıktan sonra devamlı hoperlörler vasıtası ile yeni donanım aldılandığında çıkan sesi çıkarıyor. Makineyi reset tuşu vasıtası ile kaç kere kapatıp açsamda, fişleri söküp taksam da sorun düzelmedi. Sorun ilk çıktığında bu bekleme süresi 1-2 dakika arası olduğu için ilgilenmemiştim. 3 gündür bilgisayarım açıktı ve dün gece itibari ile anca kapattım. Bugün de bundan yaklaşık 2 saat önce bilgisayarı açmama rağmen hala monitör gelmedi. Bu sorunu yaşamış veya yaşamasa bile bilgisi olan, öneride bululabilecek herkesten yardım istiyorum. Hayırlı akşamlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızın arızalanmış olma ihtimali yüksek. Harici kart varsa söküp Onboard ile deneyin.

Recep Bey selamlar,

Sabah itibari ile 8 saattir açık olmasına karşılık monitörüm açılmıyor. Bilgisayarıma tekrar başlat komutu verdim ve monitöre telefonun kamera flashı ile incelediğimde aslında görünürde bir şeyler olduğunu gördüm. Başlangıçta ekrana yansıyan MSI yazısını bu flash vasıtası ile net olmasa da görmek mümkün. Daha sonrasında gelen Windows yazıları da aynı şekilde... Bu durumda sorun ekran kartından mı yoksa monitörden mi kaynaklıdır. Bahsettiğim monitör 5 senelik bir LCD monitör yanılmıyorsam ve yılda ortalama her gün 6 saat açık kaldığı söylenebilir. Saygılar...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı