Bilgisayar açılmadan kapanıyor

AgT9

Femtopat
Daha fazla  
Elektrikler gitti geldi bilgisayar açılmaya başladı.
Güç düğmesine basıyorum 2 saniye sonra kapanıyor ve bunu kendi kendine tekrarlıyor.
Güç kablosunu çıkarttım taktım gene düzelmedi.

Bilgisayarı siz mi açtınız yoksa kendi mi açıldı?
Kendim açtım.
Bilgisayarı fişten çekip, açma tuşuna 10 saniye basılı tut. Daha önce bu tarz bi' sorun, bu şekilde çözülmüştü. Denemekten zarar gelmez.
Denedim ama o da olmadı.
Bilgisayarı fişten çekip, açma tuşuna 10 saniye basılı tut. Daha önce bu tarz bi' sorun, bu şekilde çözülmüştü. Denemekten zarar gelmez.
Denedim ama o da olmadı.
Kasanın içini açıp ramleri takıp çıkartın veya tek ram ise yerini değiştirip öyle deneyin.
Güvenemiyorum kendime daha kötü bişey falan yaparım diye. Bilgisayarı açmadan önerebileceğiniz bir çözüm yolu var mı?

Kendim açtım.

Denedim ama o da olmadı.

Denedim ama o da olmadı.

Güvenemiyorum kendime daha kötü bişey falan yaparım diye. Bilgisayarı açmadan önerebileceğiniz bir çözüm yolu var mı?
Korkmayın bozulmaz. Zaten ramlerin yanlarında kapak-çentik gibi birşey olur. Onları açın ve rami ortadan tutarak çıkartın. Çıkarıp takınca haber verin umarım olur.

Kendim açtım.

Denedim ama o da olmadı.

Denedim ama o da olmadı.

Açmadan önce keşke bir süre bekleseydiniz, elektrik gittikten sonra hemen açmak zarar verebilir.

Korkmayın bozulmaz. Zaten ramlerin yanlarında kapak-çentik gibi birşey olur. Onları açın ve rami ortadan tutarak çıkartın. Çıkarıp takınca haber verin umarım olur.
Kapağı açtım çentikleri de açtım ama ramleri çıkaramadım, çok zorlamak da istemedim ama yapışmış gibiydi. Ramleri çıkartmak için başka açmam gereken bir yer mi var?

PSU marka model nedir?

Xigmatek 600W modelini bilmiyorum.

Korkmayın bozulmaz. Zaten RAM'lerin yanlarında kapak-çentik gibi bir şey olur. Onları açın ve RAM'i ortadan tutarak çıkartın. Çıkarıp takınca haber verin umarım olur.

Çok teşekkürler RAM'lerin yerini değiştirince sorun çözüldü. Fakat bu sefer de monitöre görüntü gelmiyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı