Bilgisayar açılmama sorunu

SametK

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarım durup dururken kapandı ve tekrar açtığımda ekrana şu hata geldi:

Power supply surges detected during the previous power on.
ASUS Anti-Surge was triggered to protect system from unstable power supply unit!

Bilgisayarın tüm donanımlarını söktüm, işlemciyi çıkarıp taktığımda power tuşuna bastığımda bilgisayara elektrik gidip hemen geri kapandı. İşlemci fanı, kasanın fanı, ekran kartının fanı, ethernet ışıkları açılıyor 2 saniye sonra geri kapanıyordu. Güç kaynağını kısa devre yaparak çalıştırdım çalıştı. İşlemciyi söktüm altında macunu kalmış onu temizledim, fanını taktım kasa çalıştı. Bu sefer de ekrana görüntü gelmiyor ve işlemci fanı 10-15 saniye sonra çalışıyor, çalıştıktan belli bir süre sonra 'dıt dıt' şeklinde ses geliyor. RAM'leritek tek denedim ama sonuç aynı şekilde devam ediyor. BIOS pilini ve tüm donanımları çıkardım ama sonuç yine aynı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrıca bakınız:

Bir önceki güçte tespit edilen güç kaynağı dalgalanmaları.
Sistemi istikrarsız güç kaynağı ünitesinden korumak için ASUS Anti-Surge tetiklendi! (Yukarıdaki İngilizce mesajın Türkçesi) (Google Çeviri İle)

Bilgisayarım durup dururken kapandı ve tekrar açtığımda ekrana şu hata geldi:

Power supply surges detected during the previous power on.
ASUS Anti-Surge was triggered to protect system from unstable power supply unit!

Bilgisayarın tüm donanımlarını söktüm, işlemciyi çıkarıp taktığımda power tuşuna bastığımda bilgisayara elektrik gidip hemen geri kapandı. İşlemci fanı, kasanın fanı, ekran kartının fanı, ethernet ışıkları açılıyor 2 saniye sonra geri kapanıyordu. Güç kaynağını kısa devre yaparak çalıştırdım çalıştı. İşlemciyi söktüm altında macunu kalmış onu temizledim, fanını taktım kasa çalıştı. Bu sefer de ekrana görüntü gelmiyor ve işlemci fanı 10-15 saniye sonra çalışıyor, çalıştıktan belli bir süre sonra 'dıt dıt' şeklinde ses geliyor. RAM'leritek tek denedim ama sonuç aynı şekilde devam ediyor. BIOS pilini ve tüm donanımları çıkardım ama sonuç yine aynı. Yardımlarınızı bekliyorum.
Bakınız:

ASUS Anti-Surge Problemi

Asus Anti-Surge Power Surges Detected Hatası

kardesim psu n da arıza var anakartın psu dan gelen dalgalanma vb arızaları tanımlayıp bıldırmıs yanı psu alman gerek yada sen psudan o hata gelınce fısten cekıp yenıden baslatım bı daha cekersen anakart ı yakrsın ıslemcıde bozukukluk olur yna ıhemen anakarta bı hasar vermeden bır psu al

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı