Bilgisayar açılmıyor

Ravebn

Hectopat
Arkadaşlar kasam çok ısındığı daha dün kasamı değiştirdim. Yeni aldığım kasada daha dün sıkıntı yoktu. Bugün biraz önce bilgisayarı kapattım. Windows kapanmıştı ama kasanın fanları, işlemci soğutucusu hala çalışmaya devam ediyorudu. Hiçbir şekilde kapatamadim. Sonra da fişini çektim. Fisini geri taktintan sonra kasayı açmaya çalıştım ancak açılmıyor. Napmam lazım?

BIOS pilini çıkarıp bekle sonra tekrardan tak öyle dene
Nerde o pil.Bu işlerden hiç anlamıyorum.
Yeni kasanın altına vida taktın mı? Aksi halde anakartın yanar.

Montaj işini ben yapmadım. Bilgisayarciya yaptırdım. Vida takıp takmadigimi nereden kontrol edebilirim? Veya anakartin yanıp yanmadigini?

Bilgisayarı kapatın ve fişten çekin. Kasanın açma kapama butonuna arka arkaya 6-7 kere basın. BIOS pilini de çıkarın ve 5 dakika bekleyin. Sonrasında takın ve sistemi çalıştırın.

Eğer yine çalışmazsa tekrar sistemi kapatıp fişi çekin. Bu sefer bellekleri de çıkarın ve sarı renkli uç taraflarını silgiyle hafifçe silin. Takın ve sistemi tekrar çalıştırın.

Anakart üzerinde

Dosya Ekleri

• bios-pili.png
    bios-pili.png
    166,3 KB · Görüntüleme: 38
Bilgisayarı kapatın ve fişten çekin. Kasanın açma kapama butonuna arka arkaya 6-7 kere basın. BIOS pilini de çıkarın ve 5 dakika bekleyin. Sonrasında takın ve sistemi çalıştırın.

Eğer yine çalışmazsa tekrar sistemi kapatıp fişi çekin. Bu sefer bellekleri de çıkarın ve sarı renkli uç taraflarını silgiyle hafifçe silin. Takın ve sistemi tekrar çalıştırın.
Tamamdır deneyeceğim.
Aç kasayı çıkar anakartı bak altına siyahlık varsa o anakart çöp.
Tamamdır bakacağım.
Anakart üzerinde
Teşekkürler.

Geri
Yukarı