Bilgisayar açılmıyor

hcnuPcitirC

Centipat
Daha fazla  
Hayırlı sabahlar, dün dükkanımızın bilgisayarı bozuldu ve köşede duran bir bilgisayarımız vardi, dükkanin bilgisayarından HDD'yi çıkardım diğer bilgisayara taktım ama bilgisayar açılmıyor JFP soketine Power SW taktım olmadı çözümü bilen varsa şimdiden teşekkür ederim.

IMG_20230922_143542.jpg

IMG_20230922_143556.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı sabahlar, dün dükkanımızın bilgisayarı bozuldu ve köşede duran bir bilgisayarımız vardi, dükkanin bilgisayarından HDD'yi çıkardım diğer bilgisayara taktım ama bilgisayar açılmıyor JFP soketine Power SW taktım olmadı çözümü bilen varsa şimdiden teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 1952885

Eki Görüntüle 1952884

Windows'un kurulu olduğu hard disk bozulmuş olabilir mi? Veya bilgisayar açılmama sorunları genelde PSU'dan kaynaklanır, elinizde varsa PSU değiştirip deneyiniz.

Windows'un kurulu olduğu hard disk bozulmuş olabilir mi? Veya bilgisayar açılmama sorunları genelde PSU'dan kaynaklanır, elinizde varsa PSU değiştirip deneyiniz.

Şimdi dukkanimizin bilgisayarı ile biraz uğraştım ve açmayı başardım ama "recovery your PC needs to be repaired" yazısı alıyorum.
Dediğiniz gibi sanırım HDD kaynaklı bir sorun.
Çözümü var mıdır?

Ek düzenleme: Bilgisayar bir süre sonra resetliyor ve aynı hatayı alıyorum.

Şimdi dukkanimizin bilgisayarı ile biraz uğraştım ve açmayı başardım ama "recovery your PC needs to be repaired" yazısı alıyorum.
Dediğiniz gibi sanırım HDD kaynaklı bir sorun.
Çözümü var mıdır?

Ek düzenleme: Bilgisayar bir süre sonra resetliyor ve aynı hatayı alıyorum.

Bilgisayarınızın işletim sistemi başlatma sürecinde bir hata tespit edildi ve onarım gerekiyor. Bu hatanın nedeni, işletim sistemi dosyalarının bozulması, sabit disk sorunları veya başka donanım veya yazılım sorunları olabilir. İlk olarak, bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyin. Sorun devam ederse, Windows'u yeniden yüklemeyi düşünebilirsiniz. Ancak, eğer sabit disk bozulduysa, yeni bir sabit disk gerekebilir. Ayrıca, farklı donanım bileşenlerinde sorun olma ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız.

Bilgisayarınızın işletim sistemi başlatma sürecinde bir hata tespit edildi ve onarım gerekiyor. Bu hatanın nedeni, işletim sistemi dosyalarının bozulması, sabit disk sorunları veya başka donanım veya yazılım sorunları olabilir. İlk olarak, bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyin. Sorun devam ederse, Windows'u yeniden yüklemeyi düşünebilirsiniz. Ancak, eğer sabit disk bozulduysa, yeni bir sabit disk gerekebilir. Ayrıca, farklı donanım bileşenlerinde sorun olma ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız.

İlk adım olarak format atmanızı öneriyorum.

"Bilgisayarınızda karşılaştığınız 'recovery your PC needs to be repaired' hatası, sabit diskinizde ciddi sorunların işareti olabilir. Bu sorun, Windows işletim sisteminin dosyalarının eksik veya bozuk olması, kötü amaçlı yazılımların sisteme sızması veya donanım uyumsuzluğu gibi çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Bu tür bir hatayla karşılaştığınızda, öncelikle Windows'u USB yardımıyla yeniden kurmayı düşünmeniz önerilir. Ancak, hatanın kaynağını tam olarak belirlemek için farklı donanım bileşenlerini ve bağlantıları kontrol etmek önemlidir. Ayrıca, sabit diskinizin sağlığını değerlendirmek ve gerekirse yeni bir sabit disk almayı düşünmek önemlidir, çünkü bu tür hatalar genellikle disk sorunlarından kaynaklanır. Son olarak, bilgisayarınızda önemli veriler varsa, bu verileri yedeklemeniz gerekebilir, çünkü sabit disk sorunları veri kaybına neden olabilir?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı