Çözüldü Bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PcDelisi64

Decapat
Daha fazla  
Şimdi bilgisayarın Power tuşuna basıyorum, hareketlenme olmuyor. Power tuşunun üstüne hafif darbe uyguladığımda açılıyor, herhangi bir hata falan da almıyorum. Anakartta arıza ışıkları da yanmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Power pini çıkmış olabilir. Kasanın kapağını açıp şu pinlere yavaşça bastırıp tekrar deneyin.
indir.jpg
Şimdilik reset SW ile Power SW'nin yerlerini değiştir. Sistemi reset düğmesinden açarsın. Ama en azından böyle uğraşmak zorunda kalmazsın.

Öylede sürekli restart atmaz mı her gün bilgisayara bir zararı olmaz mı?
Power pini çıkmış olabilir. Kasanın kapağını açıp şu pinlere yavaşça bastırıp tekrar deneyin.
Eki Görüntüle 1003426
pinlerin nerde olduğunu bilmiyorum anakart modelimi yazsam görselle yardımcı olsanız Gigabyte b450m s2h
Power pini çıkmış veya güç düğmesi bozulmuş olabilir.

Güç düğmesi sağlam ama Power pini olabilir nasıl oturturum nerede olduğunu bilmiyorum.
Gigabyte B450M S2H anakart görselle gösterirseniz sevinirim.

@Mavi Lotus neden kızgın attınız?
Power tuşuna sert bastığında açıldığını söylemiş. Pinlerle alakası olamaz. Sayenizde arkadaş anakartındaki pinlerini arıyor şuan. Arızası power tuşunun kendisinde. Muhtemelen arkasındaki desteği kırıldı ya da gevşedi, buton tam temas etmiyor.

Geri
Yukarı