Çözüldü Bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PcDelisi64

Decapat
Daha fazla  
Şimdi bilgisayarın Power tuşuna basıyorum, hareketlenme olmuyor. Power tuşunun üstüne hafif darbe uyguladığımda açılıyor, herhangi bir hata falan da almıyorum. Anakartta arıza ışıkları da yanmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Power pini çıkmış olabilir. Kasanın kapağını açıp şu pinlere yavaşça bastırıp tekrar deneyin.
indir.jpg
Muhtemelen power tuşunda hassaslık sorunları var. Yukarıda hocamızın dediği gibi Reset tuşunun kablosuyla Power tuşunun kablosunun yerlerini değiştirip reset tuşuyla bilgisayarı açıp kapatabilirsin. Ya da güç tuşunun arkasını kontrol edebilirsin.

Ya da bilgisayarı Wake on Lan ile açabilirsin.

Power tuşuna sert bastığında açıldığını söylemiş. Pinlerle alakası olamaz. Sayenizde arkadaş anakartındaki pinlerini arıyor şu an. Arızası Power tuşunun kendisinde. Muhtemelen arkasındaki desteği kırıldı ya da gevşedi, buton tam temas etmiyor.

Ama kasa çalışıyor Power tuşuna bastığımda monitöre güç vermiyor. Ayrıca pinin takılı olduğu Power SW hafif eğik gibiydi tam oturttum yerine olmadı reset SW ile değiştiririm.

Power pini çıkmış veya güç düğmesi bozulmuş olabilir.
Yanlış bilgi hocam. Power pini çıkan bilgisayar hiçbir şekilde power butonu ile açılamaz. Sert bastığında açılabildiğini söylüyor. Herkes pin çıkmış şeklinde salladığı için arkadaşın gereksiz zahmete girmesine neden olunmuş. Güç düğmesi yorumunuz doğru.

Yanlış bilgi hocam. Power pini çıkan bilgisayar hiçbir şekilde Power butonu ile açılamaz. Sert bastığında açılabildiğini söylüyor. Herkes pin çıkmış şeklinde salladığı için arkadaşın gereksiz zahmete girmesine neden olunmuş. Güç düğmesi yorumunuz doğru.

Bilgi için teşekkürler. O zaman ben mesajı düzenleyeyim.

Ama kasa çalışıyor Power tuşuna bastığımda monitöre güç vermiyor. Ayrıca pinin takılı olduğu Power SW hafif eğik gibiydi tam oturttum yerine olmadı reset SW ile değiştiririm.
Kasa çalışıyor fakat monitöre görüntü gelmiyorsa buton ile zaten alakası yok. Bu durumda RAM kontrolü yapmalısın.

Kasa çalışıyor fakat monitöre görüntü gelmiyorsa buton ile zaten alakası yok. Bu durumda RAM kontrolü yapmalısın.

RAM tek 8 GB ve silgiyle falan sildim ama oradan kaynaklı değilmiş.

Reset tuşuna basılınca açılıyor zaten ama zahmet veriyordu.
Ayrıca PC alalı 1.5 yıl oldu tozdan falan olmaz yani RAM sağlıklı durumda.

Reset tuşuna basılınca açılıyor zaten ama zahmet verioyrdu.
Ram silmek Ram kaynaklı sorunları %100 yok etmez. Kasa açılıyor fakat görüntü gelmiyorsa butonu kurcalaman bir şey kazandırmaz. Ram slotu arızalı olabilir, Ram arızalı olabilir, Ram slotuna ait yollar ve entegreler arızalı olabilir vs. Ram silmek bazen işe yarar.

Power tuşu ve Reset tuşu basit bir anahtardır. Açık ve Kapalı yani 0 ve 1 durumu bildirirler. Reset tuşundan çıkan kabloyu Power soketine takarsan, reset tuşunu power tuşuna dönüştürmüş olursun. Yaptığı tek görev ise 2 pin arasında kısa devre oluşturmaktır. Ekrana görüntü gelmesiyle ilgili bir sorumluluğu yok.

RAM silmek RAM kaynaklı sorunları %100 yok etmez. Kasa açılıyor fakat görüntü gelmiyorsa butonu kurcalaman bir şey kazandırmaz. RAM slotu arızalı olabilir, RAM arızalı olabilir, RAM slotuna ait yollar ve entegreler arızalı olabilir vs. RAM silmek bazen işe yarar.

Power tuşu ve reset tuşu basit bir anahtardır. Açık ve kapalı yani 0 ve 1 durumu bildirirler. Reset tuşundan çıkan kabloyu Power soketine takarsan, reset tuşunu Power tuşuna dönüştürmüş olursun. Yaptığı tek görev ise 2 pin arasında kısa devre oluşturmaktır. Ekrana görüntü gelmesiyle ilgili bir sorumluluğu yok.

RAM bozuk oldugunu nasıl anlarım ya da RAM slotununun.

Yeni konular

Geri
Yukarı