Çözüldü Bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PcDelisi64

Decapat
Daha fazla  
Şimdi bilgisayarın Power tuşuna basıyorum, hareketlenme olmuyor. Power tuşunun üstüne hafif darbe uyguladığımda açılıyor, herhangi bir hata falan da almıyorum. Anakartta arıza ışıkları da yanmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Power pini çıkmış olabilir. Kasanın kapağını açıp şu pinlere yavaşça bastırıp tekrar deneyin.
indir.jpg
RAM'inizi başka bilgisayarda deneyerek RAM'i kontrol etmiş olursunuz. Sağlam olduğu %100 bilinen bir RAM'i de kendi bilgisayarınızda deneyerek slotunuzu kontrol etmiş olursunuz.

Memtest86 yaptım ve RAM'in sağlam olduğunu teyit ettim RAM slotu bozuk olsa zaten hiç açılmazdı bilgisayar diye bir varsayımda bulunuyorum sorunun hala farklı bir yerde olduğunu düşünüyorum.
RAM slotu bozuk ise kondansitör ve MOSFET'lerde olabilir sorun ama o kadar teknik bilgiye sahip değilim servise mi yollamalıyım.
@Mavi Lotus

Son düzenleme:
Memtest86 yaptım ve RAM'in sağlam olduğunu teyit ettim RAM slotu bozuk olsa zaten hiç açılmazdı bilgisayar diye bir varsayımda bulunuyorum sorunun hala farklı bir yerde olduğunu düşünüyorum.
RAM slotu bozuk ise kondansitör ve MOSFET'lerde olabilir sorun ama o kadar teknik bilgiye sahip değilim servise mi yollamalıyım.
@Mavi Lotus
Ekran kartı varsa çıkart onboard bağla, işlemciyi kontrol et, Ram'i farklı slotlara takarak dene. Aynı zamanda ekrandan da şüphelenmek gerekirse farklı bir ekran ya da tv ye bağlayarak dene.

Ekran kartı varsa çıkart onboard bağla, işlemciyi kontrol et, RAM'i farklı slotlara takarak dene. Aynı zamanda ekrandan da şüphelenmek gerekirse farklı bir ekran ya da TV'ye bağlayarak dene.

Sorunun RAM slotundan olduğunu bulmuş oldum şimdi garantim devam ediyor ne kadar sürede yapılır göndersem?

Geri
Yukarı