Bilgisayar açılmıyor

SaiBott

Decapat
Daha fazla  
İyi günler herkese, laptopumun güç düğmesine bastığımda fan 3 saniye dönüyor, klavye ışıkları geliyor fakat hemen güç kesiliyor, açılmıyor. Ayrıca şarj adaptöründen tiz bir cızırtı sesi geliyor. Bu sorun adaptörden kaynaklanabilir mi yani şarj olmadığı durumda böyle bir sorun yapar mı? Yeni bir adaptör almadan önce nasıl anlayabilirim?

İyi günler herkese, laptopumun güç düğmesine bastığımda fan 3 saniye dönüyor, klavye ışıkları geliyor fakat hemen güç kesiliyor, açılmıyor. Ayrıca şarj adaptöründen tiz bir cızırtı sesi geliyor. Bu sorun adaptörden kaynaklanabilir mi yani şarj olmadığı durumda böyle bir sorun yapar mı? Yeni bir adaptör almadan önce nasıl anlayabilirim?

Bir bilgisayar mağzasına götürün adaptörü deneyip alın. Adaptör yapar yüke binince çöküyor şarj edemiyor. Olabilir.

Anakart kısa devre yapıyor olabilir benim laptopta da oldu bilgisayarcıya götürdüm 200 TL verdim 3 gün sonra yine bozuldu yine aynı bilgisayarcıya götürdüm bu sefer 300 lira istedi anlıyacağın bilgisayarcıya götüreceksen ya tanıdığa götür ya da güvenilir bir bilgisayarcıya götür bu insanlar çok namussuz oluyorlar.

Çok haklısınız. Geçenlerde acelem vardı sırt vakit kaybetmeyeyim diye bilgisayarcıya bilgisayara yeni HDD takıp Win10 kurmasını istemiştim. Ölü HDD takıp saçma sapan kurulum yapmıştı. Dikkat edilmesi gereken en önemli konulardandır

Anakart kısa devre yapıyor olabilir benim laptopta da oldu bilgisayarcıya götürdüm 200 TL verdim 3 gün sonra yine bozuldu yine aynı bilgisayarcıya götürdüm bu sefer 300 lira istedi anlıyacağın bilgisayarcıya götüreceksen ya tanıdığa götür ya da güvenilir bir bilgisayarcıya götür bu insanlar çok namussuz oluyorlar.
Bilgisayarcıya götürmüştüm chipset falan dedi orjinali takamayız tamir etmeyi deneriz dedi 30 tl mi ne para vermiştim. Dediğiniz doğru yılanla yatılır bu bilgisayarcılarla yatılmaz. Velhasılkelam bu adaptörden gelen ses ve şarj ışığının sürekli kırmızı yanması beni şüphelendirdi.
Bataryayı söküp çalıştırmayı deneyin. Bir de güç düğmesine bastığınızda ekranda ne görüyorsunuz?
Ekran hiç gelmiyor hocam batarya sökük şekildeyken de aynı. Fan çalışır gibi olup tekrar duruyor bütün fonksiyonlar.

Geri
Yukarı