Bilgisayar açılmıyor

Dün gece bilgisayarı kapatacaktım, Windows güncellemesi vardı. Güncelleştir ve kapat dedim. O güncellerken monitörü kapattım telefona bakmaya başladım. Fare ve klavyenin ışıkları belli aralıklarla açılıp kapanmaya başladı, monitörü açtım. "bilgisayar onarıma hazırlanıyor" deyip mavi ekran verip aynısını tekrarlıyordu. Resimdeki yerde "gelişmiş seçenekler" kısmından bilgisayarı kapattım. Şimdi açtım ve bilgisayar açılınca mavi ekran veriyor ve beni fotoğraftaki yere atıyor. Ne yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• IMG_20221218_111830.jpg
    IMG_20221218_111830.jpg
    93,1 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
Dün gece bilgisayarı kapatacaktım, Windows güncellemesi vardı. Güncelleştir ve kapat dedim. O güncellerken monitörü kapattım telefona bakmaya başladım. Fare ve klavyenin ışıkları belli aralıklarla açılıp kapanmaya başladı, monitörü açtım. "bilgisayar onarıma hazırlanıyor" deyip mavi ekran verip aynısını tekrarlıyordu. Resimdeki yerde "gelişmiş seçenekler" kısmından bilgisayarı kapattım. Şimdi açtım ve bilgisayar açılınca mavi ekran veriyor ve beni fotoğraftaki yere atıyor. Ne yapmam lazım?
Gelişmiş ayarlardan son güncellemeleri kaldırın hocam.

Gelişmiş seçeneklerde "Güncelleştirmeleri kaldır" diye bir kısım var ordan son güncellemeyi kaldırsam sorun hallolur mu? Çünkü güncellemeden sonra oldu. Birde kalite mi özellik güncellemesi mi?

Gelişmiş ayarlardan son güncellemeleri kaldırın hocam.
Kalite güncellemesini mi yoksa özellik güncellemesi mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20221218_113014.jpg
    IMG_20221218_113014.jpg
    188,5 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20221218_113019.jpg
    IMG_20221218_113019.jpg
    143,5 KB · Görüntüleme: 16
Gelişmiş seçeneklerde "Güncelleştirmeleri kaldır" diye bir kısım var ordan son güncellemeyi kaldırsam sorun hallolur mu? Çünkü güncellemeden sonra oldu. Birde kalite mi özellik güncellemesi mi?

Hepsi hocam. Kaldırın sorun yüksek ihtimalle çözülür.

Gelişmiş seçeneklerde "güncelleştirmeleri kaldır" diye bir kısım var oradan son güncellemeyi kaldırsam sorun hallolur mu? Çünkü güncellemeden sonra oldu. Bir de kalite mi özellik güncellemesi mi?

Son durum nedir hocam? Çözüldü galiba?

Son düzenleme:
Hepsi hocam. Kaldırın sorun yüksek ihtimalle çözülür.

Son durum nedir hocam? Çözüldü galiba?
Güncellemeyi kaldırmak için şifre istedi. Şifremi unutmuşum, şifreyi değiştirdim yine kabul etmedi. Sonra tekrar deneyeceğim. Nolduğunu yazarım buraya.

Güncellemeyi kaldırmak için şifre istedi. Şifremi unutmuşum, şifreyi değiştirdim yine kabul etmedi. Sonra tekrar deneyeceğim. Nolduğunu yazarım buraya.
Yanlışlıkla öne çıkardım. Umarım yanlış bir şey yapmamışımdır.

Yanlışlıkla öne çıkardım. Umarım yanlış bir şey yapmamışımdır.

Anladım hocam. Şifre değiştirdikten sonra tekrar başlatın. Bakalım sorunlar çözüldü mü? Onun dışında güvenli modda çalıştırmayı deneyin. En azından bilgilerinizi alıp format atarsınız. Ya da USB bellek vs ile uğraşmayıp sıfırlamada yapabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı