veynzz

Decapat
Daha fazla  
Kasalı bilgisayara sahibim bilgisayarın fişi çekikti. Fişi taktıktan sonra güç aldı sonra gücü kesti. Bunu 5-6 kere tekrarladı bende fişini çektim. İçindeki kablolara baktım oynama vs. yoktu. Tekrar Power Supply'in fişini takarken minik bir kıvılcım attı güç almadı bir daha tuşuna bassam da açılmıyor. Sorun Power Supply kaynaklıdır diye düşünüyorum ama başka bir sorun olabilir mi?
Ona göre Power Supply satın alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilmiyorum ama o kıvılcım atmadan sonra sorun sadece PSU da kalmayabilir bir bilgisayarcıya kontrol ettirsen en iyisi. Anakart Ekran kartı vs. de yanmış olabilir çünkü.

Power Supply'dan gelen tüm bağlantılar sağlam mı? Toz girmiş mi? Diye bir baksan iyi olabilir. Bir de genel bir toz temizliği yapsan iyi olabilir. Sonuçta pahalı şeyler bunlar ha deyince alınacak şeyler değil.

Bilmiyorum ama o kıvılcım atmadan sonra sorun sadece PSU da kalmayabilir bir bilgisayarcıya kontrol ettirsen en iyisi. Anakart Ekran kartı vs. de yanmış olabilir çünkü.
inşallah başka bir yerde sorun yoktur. teşekkürler

Power Supply'dan gelen tüm bağlantılar sağlam mı? Toz girmiş mi? Diye bir baksan iyi olabilir. Bir de genel bir toz temizliği yapsan iyi olabilir. Sonuçta pahalı şeyler bunlar ha deyince alınacak şeyler değil.
Tüm bağlantıları yerine iyice yerleştirdim ama belki bir çıkartıp takmayı da deneyebilirim. Teşekkür ederim

Bence en iyisi güvenilir bir bilgisayarcıya vermek, onlar toz temizliği filanda yapar hem parçalarda sorun var mı diye de bakarlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı