Bilgisayar açılmıyor

Serhat.48

Hectopat
Yer
Viseu
Daha fazla  
Meslek
Aşçı
Format için PC'yi kapatıp USB'yi taktım açma tuşuna bastım ve birden mavı, kırmızı, yeşil renkler yanıp sönmeye başladı. Sebebi nedir? Daha önce de PC'yi kapatınca böyle yanıp sönüyordu ama açılıyordu.

IMG_20230420_180659.jpg

Format için PC'yi kapatıp USB'yi taktım açma tuşuna bastım ve birden mavı, kırmızı, yeşil renkler yanıp sönmeye başladı. Sebebi nedir? Daha önce de PC'yi kapatınca böyle yanıp sönüyordu ama açılıyordu.

Eki Görüntüle 1748066

Görüntü kablonuzda sorun var gibi.

Az önce açtım kabloyu sök tak yqptım, şimdi kapatıp USB'yi taktım yine aynısı oldu. Acaba USB de mi sıkıntı var? Onu çıkarınca düzeldi sanki.

İşlemcinin dahili grafik birimi vb var mı?
Eğer var ise görüntü kablosunu (HDMI/VGA) anakartın arkasında bulunan yere takmayı deneyin.

Yok ekran kartından görüntü alıyorum. Ryzen 5 5600 ve RX 6600 kullanıyorum DP kablo var.

*Şu anda bilgisayara eriştim fakat BIOS arayüzüne giremiyorum nedense. O renkli ekranda kalıyor.

BIOS ekranında siyah ekranda kalanı gördüm de, yeşilini görmemiştim, yine aynı şeyi düşünüyorum sizin kablonuzda problem var, varsa başka bir kablo ile deneyin.

Problem olsa bilgisayar ekranı gelmezdi ama açılma sorununu çözdüm şu an USB'yi takınca açılmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı