Bilgisayar açılmıyor

yIlmAz IşIk

Decapat
Daha fazla  
Yeni aldığım ekran kartıyla birlikte güç kaynağım ve CPU soğutucum yetersiz olduğundan sıfır bir güç kaynağı ve sıfır işlemci soğutucu aldım. Değiştirmeden önce kasa sıkıntısız çalışıyordu ancak değiştirdikten sonra RAM'in üzerinde bulunan 1, 2, 3, 4 ışıkları yanıyor bilgisayara açılmıyor. Bunun çözümü var mıdır arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. Fotoda gönderebilirim.
Bu sayılar üzerindeki ışıklar yanıyor ama açılmıyor.

IMG_5246.jpeg

Dosya Ekleri

• IMG_5247.jpeg
    IMG_5247.jpeg
    218,6 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Kabloları doğru bağladığından emin misin? Sistem ne bu arada belki PSU yine yetersiz kalıyordur.

Eminim ama tabii eksikte olabilir sistem i3-540
HD4850 256 bit 1GB.
4.2 8 GB 1333MHz RAM.
Eskiden kullandığım aopenz300 300W vardı ama yetmiyordu bende zoko 600W PSU ve almışken kule tipi soğutucu alayım dedim bilmiyorum neden böyle ha bu arada ben kule tipi soğutucum gelmeden kendi stok soğutucumu çıkarıp tekrar takmışlığım oldu termal macun neredeyse silinmişti ve bilgisayarı açıldıktan 5 dk sonra ekran karıncalanıyor sistem resetleniyor ve durmadan bipp sesi geliyordu ondan aldım bu 2 ürünü.

Eminim ama tabii eksikte olabilir sistem i3-540
HD4850 256 bit 1GB.
4.2 8 GB 1333MHz RAM.
Eskiden kullandığım aopenz300 300W vardı ama yetmiyordu bende zoko 600W PSU ve almışken kule tipi soğutucu alayım dedim bilmiyorum neden böyle ha bu arada ben kule tipi soğutucum gelmeden kendi stok soğutucumu çıkarıp tekrar takmışlığım oldu termal macun neredeyse silinmişti ve bilgisayarı açıldıktan 5 dk sonra ekran karıncalanıyor sistem resetleniyor ve durmadan bipp sesi geliyordu ondan aldım bu 2 ürünü.

PSU'da asla sorun olacağını düşünmüyorum zaten sıfır ve kargo geldiğinde her şekilde koruması vardı.
Bu işi bilen bir kişi elektriğin boşaltılmasını gerektiğini söyledi ama tam olarak bilmiyorum nasıl boşaltılacağını start tuşuna bir miktar basıp basılı tutmak gerektiğini söylediler yaptım ama hiç emin değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı