Bilgisayar açma tuşuna basınca kapanıp açılıyor

neogan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, 25 gündür evde yoktum ve eve daha dün gece geldim.
Babam evde olduğundan dolayı fişleri hiç çekmemiştik.
Dün gece vakti bilgisayarı açtığımda, 3 saniye içinde açılıp kapanıyor ışıkları sürekli yanıyordu.
Fan sesi vb. geliyordu ama direk kapanıyordu.
Sebebini anlayamadım, RAM'leri çıkartıp taktım ve kasanın içinde bir eksiklik aradım.
Kasanın içi aşağı fotoğrafta.
Kasanın modeli; Xigmatek asgard 382 Pure Black.
PSU: Xigmatek (tam model bilmiyorum) 600W 80+ PSU.
Kasanın içi aşırı tozlu, temizleyecektim birkaç işimi halledip ama problemi çözmeden temizlemek istemiyorum.

IMG_20210823_102753.jpg

IMG_20210823_102753.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, 25 gündür evde yoktum ve eve daha dün gece geldim.
Babam evde olduğundan dolayı fişleri hiç çekmemiştik.
Dün gece vakti bilgisayarı açtığımda, 3 saniye içinde açılıp kapanıyor ışıkları sürekli yanıyordu.
Fan sesi vb. geliyordu ama direk kapanıyordu.
Sebebini anlayamadım, RAM'leri çıkartıp taktım ve kasanın içinde bir eksiklik aradım.
Kasanın içi aşağı fotoğrafta.
Kasanın modeli; Xigmatek asgard 382 Pure Black.
PSU: Xigmatek (tam model bilmiyorum) 600W 80+ PSU.
Kasanın içi aşırı tozlu, temizleyecektim birkaç işimi halledip ama problemi çözmeden temizlemek istemiyorum.

Eki Görüntüle 1146044

Eki Görüntüle 1146044
Sanırım kısa devre yapmış.

Hocam büyük ihtimalle kısa devre araştırdığıma göre, bir de bios pilini değiştirmeyi veya çıkarıp takmayı deneyin. RAM'leri tek tek denemeyi de unutmayın.

Hocam büyük ihtimalle kısa devre araştırdığıma göre, bir de BIOS pilini değiştirmeyi veya çıkarıp takmayı deneyin. RAM'leri tek tek denemeyi de unutmayın.

Tek slot RAM kullanıyorum, hepsinde denedim teşekkürler söylediğiniz için.
Hocam bilgisayarın fişini çekin BIOS sıfırlayıp uzay kurulum deneyin kısa devre ihtimali var.

İnternette araştırdığımda, statik elektrik, anakart ve PSU ile ilgili olduğunu söylemişler.
Uzay kurulum yapacak kadar tecrübeli birisi değilim ne yazık ki.

Tek slot RAM kullanıyorum, hepsinde denedim teşekkürler söylediğiniz için.

İnternette araştırdığımda, statik elektrik, anakart ve PSU ile ilgili olduğunu söylemişler.
Uzay kurulum yapacak kadar tecrübeli birisi değilim ne yazık ki.

Hocam kasaya bağlı bütün kabloları çıkarın PSU şalteri açık konumda iken açma düğmesine basın 7 8 sefer 2'şer saniye uzunlukla fanlar dönecektir eğer statik elektrikten kaynaklanıyorsa çözülecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı