Bilgisayar Adobe kullanırken reset atıyor

Papyonlu

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarın neden reset attığını ogrenebilme, izleyebilme yolu var mı acaba? İ9 9.nesil 2080 RTX 64 GB RAM olan PC'de Adobe'yi kullanamıyorum. Oyunlarda reset atıyordu, BIOS'ta RAID modu aktif edince reset atma sorunu gitmişti. Fakat 10 saniyelik bir videoya hazır efekt ekledim. Kasmadan dolayı izleyemedim render alıp bakayım dedim render alırken resetledi aşırı ısındı. Islemci için sıvı sogutma Cooler Master tek fanlı kullanıyorum. 4 yıllık PC ilk günden beri Adobe'de kasılmalar oluyor, her seyi denedim. Proxy ayarlari Adobe'ye fazla RAM ayırmayı, termal macunları yenilemeyi fakat önüne geçemiyorum video editlemeyi geçtim 5 Dk'lık videoyu sorunsuz izleyemiyorum. Bunun sorununun ne olduğunu anlayabileceğim bir yöntemi var mı acaba? Nasıl bir sistem kurmamız gerekli bu program için güçsüz bir sistem mı toplamisim? Kafam çok karışık, yardımcı olabilen olursa çok memnun olurum 🙏🙏

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU nedir? Aklıma PSU geldi ilk olarak. Çalıştığınız video format ve çözünürlük nedir? PC'ye stress testi yaptınız mı? Adobe dışında yük bindirdiğinizde benzer durumlar oluyor mu?

PSU nedir? Aklıma PSU geldi ilk olarak. Çalıştığınız video format ve çözünürlük nedir? PC'ye stress testi yaptınız mı? Adobe dışında yük bindirdiğinizde benzer durumlar oluyor mu?
Stres testi yaptım yaklaşık yarım saat hem işlemciye hem ekran kartına hemde ramlere hiç bi problem olmadı testte..psu 650 80+ xigmatek yanlış yazmış olabilirim..video formatları hvec 2k ama proxy ayarlarından düşürerek çalışıyorum

Stres testi yaptım yaklaşık yarım saat hem işlemciye hem ekran kartına hemde ramlere hiç bi problem olmadı testte..psu 650 80+ xigmatek yanlış yazmış olabilirim..video formatları hvec 2k ama proxy ayarlarından düşürerek çalışıyorum
Pc yük altına girerken su sesleride duyuyorum çok fazla değil 2 saniyeliğine duyuluyor bu sogutucunun ömrü bittiğine mi ifade eder acaba?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı