Bilgisayar almadan önce bir kez daha düşünün

Alitasbasi67

Decapat
2018 yılının ağustos ayının 13. gününde annemle anlaştım ve 365 gün sonra bilgisayar alacağımıza anlaştık, 363 gün sonra bilgisayar aldım ve bazı nedenlerden dolayı bilgisayarı iade ettim, sonra 5-6 ay sonra yeniden annemle anlaştım, 6 ay sonra bilgisayar alacaktık ve şu an bugün bilgisayar elimde, bilgisayar çalışıyor, öyle güzel fakat ben çok daha farklı bir şeyler bekliyordum. Steam'den oyunlarım var, şimdi Assasin's Creed Origins indiriyorum fakat çalışsa da çalışmasa da fazla önemli değil, yani 600 gün kadar bekledikten sonra ben yani bayağı sevinirim sanmıştım ama beklediğim gibi olmadı ve eminim oyunlar çalışsa dahi 4-5 oyun bitirdikten sonra yeni bilgisayar zevkim kalmayacak. 11 bin TL kadar para verdim ama yani bence değmezdi, iade etmeyeceğim, oyunlar hata verirse bir köşe de yatacak bilgisayar ama bence bilgisayar almadan bir kez daha düşünün. Onun yerine film dizi izleyerek çok daha fazla keyif alabiliyorum, bunları anlatmak istedim, iyi akşamlar dilerim.

Not: Baba parası demeyin, stajyer maaşımdan kazandıklarımın hepsini onlara verdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
2018 yılının ağustos ayının 13. gününde annemle anlaştım ve 365 gün sonra bilgisayar alacağımıza anlaştık, 363 gün sonra bilgisayar aldım ve bazı nedenlerden dolayı bilgisayarı iade ettim, sonra 5-6 ay sonra yeniden annemle anlaştım, 6 ay sonra bilgisayar alacaktık ve şu an bugün bilgisayar elimde, bilgisayar çalışıyor, öyle güzel fakat ben çok daha farklı bir şeyler bekliyordum. Steam'den oyunlarım var, şimdi Assasin's Creed Origins indiriyorum fakat çalışsa da çalışmasa da fazla önemli değil, yani 600 gün kadar bekledikten sonra ben yani bayağı sevinirim sanmıştım ama beklediğim gibi olmadı ve eminim oyunlar çalışsa dahi 4-5 oyun bitirdikten sonra yeni bilgisayar zevkim kalmayacak. 11 bin TL kadar para verdim ama yani bence değmezdi, iade etmeyeceğim, oyunlar hata verirse bir köşe de yatacak bilgisayar ama bence bilgisayar almadan bir kez daha düşünün. Onun yerine film dizi izleyerek çok daha fazla keyif alabiliyorum, bunları anlatmak istedim, iyi akşamlar dilerim.

Not: Baba parası demeyin, stajyer maaşımdan kazandıklarımın hepsini onlara verdim.
Aynı hissi ben de yaşadım, yaşıyorum.

Neden bilgisayar alan herkes böyle düşünüyor ki? Benim de 2013'ten kalma bir laptopum var ve hiç bir oyunu açmıyor. Bütün gün zar zor oynadığım bir MMORPG oyun var onun dışında bir şey oynamıyorum ki bütün gün oynayacağım çok güzel oyunlar var. Yeni bilgisayar alırsam tek değişen kasmaması ve harika grafikler olacak. Harika grafiklerle oynamak beni bilgisayardan soğutmaz aksine daha çok kendisini bana bağlar diye düşünüyorum fakat siz niye böyle düşündünüz? Merak ettim de.

Oyun zaman öldürmektir, bunun farkına vardım günde 12 saat oynasan ne olacak 1 sene, 5 sene sonra faydası olacak mı? Hayır ama dil öğrenirsen, yazılım dili öğrenirsen, ders çalışırsan, kendini geliştirecek kitaplar okursan sana 1 sene değil 50 sene sonra da faydası olacaktır. Devir oyalanma çağı.
Neden bilgisayar alan herkes böyle düşünüyor ki? Benim de 2013'ten kalma bir laptopum var ve hiç bir oyunu açmıyor. Bütün gün zar zor oynadığım bir MMORPG oyun var onun dışında bir şey oynamıyorum ki bütün gün oynayacağım çok güzel oyunlar var. Yeni bilgisayar alırsam tek değişen kasmaması ve harika grafikler olacak. Harika grafiklerle oynamak beni bilgisayardan soğutmaz aksine daha çok kendisini bana bağlar diye düşünüyorum fakat siz niye böyle düşündünüz? Merak ettim de.
Sorun da orada zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden bilgisayar alan herkes böyle düşünüyor ki? Benim de 2013'ten kalma bir laptopum var ve hiç bir oyunu açmıyor. Bütün gün zar zor oynadığım bir MMORPG oyun var onun dışında bişey oynamıyorum ki bütün gün oynayacağım çok güzel oyunlar var. Yeni bilgisayar alırsam tek değişen kasmaması ve harika grafikler olacak. Harika grafiklerle oynamak beni bilgisayardan soğutmaz aksine daha çok kendisini bana bağlar diye düşünüyorum fakat siz niye böyle düşündünüz? Merak ettim de.
Bilgisayarı açmam benim için sorundu, hdmı kablosu felan ekstra satın aldık, 6-7 saat hatalar ile uğraştık, ondan sonra oyunu indirmeye başladım şimdi de çalışsa da zevk alabilir miyim bilmiyorum genel olaeak bu yüzden ama bence 6-7 oyun sonra oyun keyfim biterdi.

Türkiye'de bu koşullar geçerli. Paramızın değeri yok. 3000 $'a en kral sistemi toplarsın normal şartlar altında. Bize geldiği zaman 25.000 lira üzerine çıkıyor. Bu yüzden 1080P F/P sistemler ''bence'' ülkemizin koşullarına göre en ideali.
Gerçekten oyunlarla çok zaman geçiren birisine bir şey diyemem. Günde 10 saat ya da daha fazla oyun oynuyorsanız, kalburüstü sistemler sizin hakkınız.

Yalnız bu olay her şeyde böyle geliyor bana. Motor seversin, kullana kullana bir yerden sonra eğlencesine değil, ihtiyacına kullanırsın. Aynı şey araba içinde geçerli. İnsanoğlunun doyum sınırı sahip olduğundan bir süre sonra bitiyor bence. Küçükken her şeyi yeni keşfettiğimiz için güzeldi, güzel geliyordu. Nasıl ki tüm hayali bir bisiklet olan çocuğun büyüdüğünde bisikletini bodruma atması gibi. Bu yüzden refah ülkelerde intihar oranı çok. Adam her şeye sahip bıkmış hayattan, intihar ediyor.
Ama benim için bilgisayar istisna. Bıksam bile bırakamıyorum.

Son düzenleme:
Elde edene kadar hevesin varmış, elde ettiğinde hevesin kaçmış. Umarım her konuda böyle olmazsın arkadaşım. İnsan ilişkilerinde karşı tarafa ve sana zarar veren bir davranış olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı