Bilgisayar aniden donuyor ve ses kesiliyor

Daha fazla  
Selamlar bilgisayarda oyun oynarken bir müddet sonra donuyor ses de kesiliyor ve hiçbir işlem yapmıyor kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Bence sorun HDDden kaynaklı olduğu düşünüyorum ama tam emin değilim sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Harddisk'in ikiye böldüysen eğer, windowsun kurulu olduğu yere format atacaksın sadece.
Hardisk'i ikiye bölmedim ama Windows'ta hata olabilir çünkü açılırken bilgisayar şifre yeri geç geliyor vb. Onun dışında bilgisayar açılırken siyah ekran beyaz yazı Reboot and select proper Boot device ... Yazısı geliyor o yazıyı atlatıp giriyorum.

hava motoru yazacagına fan yazarsan daha anlasılır olur. bilgisayar yanmaz merak etme. tehlikeli derecelere gelince işlemci kendini kapatır zaten
Kardeş başıma geldi. İşlemci kapamıyor fan da çalışmıyor bilgisayar sıp sıcak oluyor az kala kablolar yanacaktı anlamıyormusun boş anasını fan - hava motoru bunuda bilirsin artık.

Harddisk'in ikiye böldüysen eğer, windowsun kurulu olduğu yere format atacaksın sadece.
Format attım sonuç aynı gene dondu.

Bilgisayarda oyun oynarken vs. bir anda donuyor, ses gelmiyor. Tekrar düğmesinden kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Bence HDD sıkıntılı gibi ama tam emin değilim, sebebi ne olabilir?
Not: Format attım düzelmedi.

Bileşenlerinizin tamamını marka model belirterek yazın.
  • İşlemci: İntel Core i5 3470 3.20 GHz
  • Ekran kartı: Msi Gtx 970 GAMİNG 4GB
  • Ram: 8 GB DDR3 8 (Tek) Crucial
  • HDD: 1 TB HDD
  • Güç Kaynağı: 600W Psu
  • Anakart: Exper H61H2-MV
Bildiklerim bu kadar.
Ramleriniz dual channel ise tek tek çalıştırmayı deneyin. Muhtemelen sorun belleklerden kaynaklı.
Tek Ram kullanıyorum slot değiştirmeyi denesem ?

Format attım sonuç aynı gene dondu.

Ya ne olacağıdı. Donanımsal soruna format atmak bir işe yarasaydı biz burada her sorunu format ile çözerdik.

Ekran kartı arızası gibi. Ekran kartın nedir? Furmark ile test ettin mi?

Ya ne olacağıdı. Donanımsal soruna format atmak bir işe yarasaydı biz burada her sorunu format ile çözerdik.

Haklısın abi ama çaresizlikten oldu artık. Şimdi ise açılıyor bi 20 saniye sonra donuyor veya hiç açılmadan donuyor bazen de fotoğraftaki ekran geliyor.

Ekran kartım Msi Gtx 970 GAMİNG 4GB
GPU stress test yaptım yaklaşık 3 dakika fan hızı %65'e kadar geldi Gpu Power %99 civarındaydı maksimum %100.5'i gördüm. 8X MSAA'da 1920x1080 ayarlarda çalıştırdım.
Not: Bilgisayar her açıldığında "Reboot and Select proper Boot device" hatası geliyor onu atlatıp açıyordum bilgisayarı.

1544957993402.png

IMG-20181216-WA0008.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı