Bilgisayar anlık olarak birkaç saniye donuyor

ribatturan

Hectopat
Daha fazla  
Direkt olarak konuya gireyim, son zamanlarda Metin 2 Pvp'ye merak salmıştım. Bugün oynarken arkada Spotify'ı açıp müzik dinlemek istedim ve birden bire fare imleci dahil her şey donmaya başladı. Donma esnasında müzik bile takılıyordu, görev yoneticisini açtım ve o bile ciddi şekilde takılmaya başladı. Hangi uygulamayi açsam CPU kullanımı %100 oluyor, GPU kullanımı da ciddi sekilde artiyordu. Gorev yoneticisinin güç kullanımı kısmı da çok yüksek gözüküyordu. Bu durumun sebebi nedir? Virüsten dolayı mı olur? PSU kaynaklı mıdır?

HDD'den kaynaklı bir problem olabilir bad sectör gibi olaylar olabilir HD Tune programı ile tarama yapın eğer herhangi bir sorun yok ise virüs taraması yapın malwarbytes programını önerebilirim gayet güzel iş çıkarıyor.

HDD'yi kontrol edip, virüs taraması yapacağım. Sonucu buraya yollarım teşekkürler.
Arkadaşlar sonucu ekledim. HDD'de herhangi bir sorun gözükmüyor gibi?
Malwarebytes ile tarama yaptım. Sadece Chrome'un içinde birkaç önemsiz şey tespit etti. Kontrol etmem gereken bir RAM kaldı sanırım.

Dosya Ekleri

• hddurum.JPG
    hddurum.JPG
    90,6 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
HDD'yi kontrol edip, virüs taraması yapacağım. Sonucu buraya yollarım teşekkürler.
Arkadaşlar sonucu ekledim. HDD'de herhangi bir sorun gözükmüyor gibi?
Malwarebytes ile tarama yaptım. Sadece Chrome'un içinde birkaç önemsiz şey tespit etti. Kontrol etmem gereken bir RAM kaldı sanırım.

Sadece malwarebytes yetmez dostum dediğim gibi Norton Power Eraser ile tarayın bedava zaten.

Geri
Yukarı