Bilgisayar Bağımlılığı

Ben yaklaşık 7 aydır bilgisayarla oynamıyorum (Çok nadiren 1 saatliğine giriyorum bazen ama çok nadir). Bunun sebebi ise berbat bir bilgisayarım var. İşte sana da bunu önereceğim.
Bilgisayarını sat, kendine bir bisiklet al. Arkadaşlarınla takıl.

Üstelik 24 saatinin 2-3 saatini derse ayırmak çok zor değil.

Tabi teknolojiden kaçamazsın. Paran varsa kendine gündelik işler için bir telefon al. Ben telefon kullanıyorum ve nedense bilgisayar kadar bağımlılık yapmıyor.[emoji4]

Benimde bilgisayar bağımlılığım vardı. Bilgisayar bozulunca bu sefer de tableti çok fazla oynamaya başladım. Arkadaşlarınla hergün bir yerlere gidin veya toplanın. Bilgisayardan baya uzak tutar böyle aktiviteler.

6 ay önce PC aldım CS:GO oynarım sadece oda toplam 23 saatı var :).

Hocam ilk önce size zor gelebilir ama test çözün kolay derslerden başlayın.

Zamanla yerine oturuyor herşey testte fazla yanlış yaparsanız hırs yapıp daha fazla test çözersiniz. Kimse size denez asla bilgisayara el sürme diye.

PC oyunları size bir şey kazandırmaz yada kaybettirmez bu bilinci bulundurun daima.

Derse veya başka bir şeyle oyalanırsan zamanla PC'yi unutursunuz. Kardeşimde böyle bir bağımlılık söz konusuydu. Babam bunu fark etti ve PC'yi bir kaç hafta el koydu aldı tekrar eve geldiğinde (PC) kimsenin umrunda değildi kardeşim de oynamıyordu, siz de babanızla böyle bir uygulama yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı