Bilgisayar bağımlılığı

261174

Hectopat
Yaşım 15 ve aşırı derecede bilgisayar bağımlısıyım. Uyku dışında günümün neredeyse tüm zamanını bilgisayarda geçiriyorum. Derslerime odaklanmak istiyorum ama yapamıyorum. Mesela oyun oynarken 30 dakikaya kapatırım diyorum ama bir bakıyorum 3, 4 saat geçmiş. Pek sosyal birisi değilim dışarıya nadiren çıkıyorum. Bir aralar oyun yapmak istiyordum hatta yapıyordumda ama şu an onu bile yapmak istemiyorum sıkıcı ve zor geliyor. Ne yapmalıyım?

Bence konu ne yaptığın değil ergenlik. 3 yıl önce aynı yaştayken bende aynı durumdaydım. Ne yapsam sıkıcı ve boğuk gelirdi. Akışına bırak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okuldan gelince hemen bilgisayara oturmak yerine istediğin bir derse çalış ve gece yatarken kitap oku, son olarak yemek saatin düzenli olsun.

Spora başla.
Ben de 4-5 saat arası oynuyordum.
Şimdi hem zamanım orada geçiyor hem de yorulduğum için ona zaman kalmıyor.
Git bir fitness’a yazıl. Estetik olursun. Hayatının her alanında sana + sağlar güzel bir vücut.

Bende öyleydim. Yani 12-15 yaşları arası o kadar kötüydü ki tüm gün bilgisayar oynayayım,isterse şehir bombalansın,yeter ki elektirik gitmesin ve ölmeyeyim de oynamaya devam edeyim kafasındaydım. Sistemim de dandikti,oynadığım oyunlar da dandikti ama demekki beyin bunu istiyor,karşı koyamıyorsun. Zamanla geçiyor o durrum. Şuan da 22 yaşındayım,bazı günler pc başında 7-8 saat geçirdiğim de olur,bazı günler hiç açmadığım da olur,bağımlılık gitti yani. Bence o yaşla ilgili biraz da.

Geri
Yukarı