Bilgisayar bağımlılığından nasıl kurtulunur?

Biraz saçma olacak ama bende işe yaramıştı. 8. Sınıfta lise sınavına gireceğim için o yıl bilgisayar oynamamıştım. Telefonum yoktu zaten. Facebook'umu kapatmıştım. Nasıl oynayamadan durdun dersen ilk 1 ay çok zor geçiyor ama sonra zaten oynayasın kalmıyor.

Biraz saçma olacak ama bende işe yaramıştı. 8. Sınıfta lise sınavına gireceğim için o yıl bilgisayar oynamamıştım. Telefonum yoktu zaten. Facebook'umu kapatmıştım. Nasıl oynayamadan durdun dersen ilk 1 ay çok zor geçiyor ama sonra zaten oynayasın kalmıyor.
Lise sınavında sonuç ne oldu? Ben de geçen sene baya azaltmıştım.

@Erdal Bakkal
Bağımlılık dediğin şey çok yonludur. Spora da bağımlı olabilirsin. Ders calismaya da bağımlı olabilirsin. Sinavda 95 aldı diye oturup ağlayan tiplerden olursun.

Bu kadar rahatsızsan profesyonel destek al. Ben de bağımlı olduğumu düşünüyorum ama çok umrumda değil çünkü diğer sorumluluklarıma zamanım oluyor.

Direkt kesmek daha iyi bir çözüm. Ben de zamanında yaşamıştım bilgisayardan kopmayı ve başardım. Zaten okul dönemi ders çalışmanız gerektiğini biliyorsunuzdur herhalde...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı