Bilgisayar başlatıldığında arkada açılanlar nasıl kapatılır?

Feitann

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı her başlattığımda görseldeki şeylerin kendiliğinden açıldığını görüyorum. Çok büyük birşey olmasada bunları tamamen kapatmak istiyorum, nasıl kapatabilirim?

Dosya Ekleri

• hata.png
    hata.png
    52,7 KB · Görüntüleme: 36
Bilgisayarımı her başlattığımda görseldeki şeylerin kendiliğinden açıldığını görüyorum. Çok büyük bir şey olmasa da bunları tamamen kapatmak istiyorum, nasıl kapatabilirim?

Hizmetler kısmında kapatabilirsin.

2 farklı yol bulunmakta biri görev yöneticisi diğeri daha gelişmiş olan MSconfig ayarı

Windows'un arama bölümüne ''Başlangıç Uygulamaları'' yazıp Enter'ı tuşlayın. Karşınıza çıkan bölümden uygulamaları kapatabilirsiniz.

Ms Config için Windows logo tuşu+r açılan ekrandan MSConfig yazıp enter deyin

Ardından açılan ekrandan Hizmetler o ekranda Tüm Micrtosoft Hizmetlerini gizle seçeneğini açın

Ardından Driver Hariç olan programları isteğe bağlı şekilde kapatbilrisiniz Ayarları yaptıktan sonra uygula butonuna tıklamayı unutmayın

Dosya Ekleri

• 1675166092883.png
    1675166092883.png
    8,1 KB · Görüntüleme: 20
  • 1675166157790.png
    1675166157790.png
    1,2 KB · Görüntüleme: 17
Hizmetler kısmında kapatabilirsin.
Microsoft officeyi bulup kapatabildim sağolun fakat google crash handlerı bir türlü bulamıyorum.

Windows'un arama bölümüne ''Başlangıç Uygulamaları'' yazıp Enter'ı tuşlayın. Karşınıza çıkan bölümden uygulamaları kapatabilirsiniz.
Sanırım wn8 kullandığım için çıkmıyor.

Ms Config için Windows logo tuşu+r açılan ekrandan MSConfig yazıp enter deyin

Ardından açılan ekrandan Hizmetler o ekranda Tüm Micrtosoft Hizmetlerini gizle seçeneğini açın

Ardından Driver Hariç olan programları isteğe bağlı şekilde kapatbilrisiniz Ayarları yaptıktan sonra uygula butonuna tıklamayı unutmayın
Burdaki herşeyimde önceden kapalıydı zaten.

Dosya Ekleri

• resim_2023-01-31_150323363.png
    resim_2023-01-31_150323363.png
    13,1 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    25,7 KB · Görüntüleme: 8
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    24,5 KB · Görüntüleme: 14
Microsoft Office'yi bulup kapatabildim sağ olun fakat Google crash handlerı bir türlü bulamıyorum.

Sanırım WN8 kullandığım için çıkmıyor.

Buradaki her şeyimde önceden kapalıydı zaten.

Onu bende kapatamadım ama çözümü bulunca yazayım manuel kapatıyorum ben genelde.

Geri
Yukarı