Bilgisayar Başlatılırken Ekrana Görüntü Gelmiyor

Pcbosnjak

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Saatlerdir bilgisayarı açamıyorum, bu durum çok korkuttu beni, lütfen yardım edin.

Oyun oynadığım sırada birden bilgisayar dondu -biraz bekleyip arada bir refleks olarak 'NumLock' tuşuna birkaç kez bastım fakat nafile, yanıp sönmüyor; donma olayı düzelmemişti. Ben de restart attım. Restart atmayınca mecburen "Power" tuşuna basılı tutmak suretiyle kapattım.

Bilgisayarı tekrar açmaya çalıştığımda ise, kasa sesi, kasa ışığı ve mouse ışığı yanmasına rağmen ekrana görüntü gelmiyor. Ayrıca fark ettim ki, bir başka eksiklik ise klavyenin de o esnada çalışmıyor olması. (Num Lock veya Caps Lock bastığımda herhangi bir ışık yanıp sönmüyor)

Restart atarak sorunun düzelmesini bekledim birkaç defa fakat bir şey düzelmedi. Acaba sorunu nedir bu sistemin? Çok korkuyorum ekran kartımın yanması mümkün değil çünkü oynadığım oyun ekran GPU'yu fazla zorlayan bir şey değil ve ısı olarak 60C geçtiğimi hatırlamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı