Bilgisayar BIOS ekranında takılı kaldı

YunusLatifTuna

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4060Ti 16 GB / Ryzen 7 5700x / 16 GB 3000 MHz DDR4 / MSİ MAG B550 Tomahawk / Aorus Waterforce 240mm / 550w 80+ Bronze Corsair / Corsair Carbide Spec-05
Arkadaşlar merhaba, bugün Kingdom Come: Deliverance oynarken oyun bug da kalmıştı PC dondu bende düğmeden kapattım ve tekrar açtım. Açılırken ASUS yazısı geldi ve sonra BIOS'a attı. Bir daha yeniden başlattım ama her açtığımda BIOS ekranına attı. SSD söktüm taktım, RAM'i çıkardım taktım ama sorun hala çözülmedi. Boot menüsüne de ulaşamıyorum, "the System cannot find any bootable devices" hatasını veriyor. Bilgisayarı garantiye göndermek istemiyorum, yaklaşık 1 ay bende olmayacak çünkü. Yardımcı olur musunuz? Aşağıya BIOS fotoğrafını bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20210211_014853.jpg
    IMG_20210211_014853.jpg
    223,3 KB · Görüntüleme: 202
Son düzenleyen: Moderatör:
Söktüm ve kablolardan emin olarak taktım, sonuç aynı. Bütçe önemsiz, 1 TB ve 3000 MB civarlarında okuması yazması olan bir SSD'i önerirseniz sevinirim.

Anakart nedir dostum?

500GB fakat çok performanslıdır

RGB destekli 1TB ve çok iyidir Samsung'un bir tık altıdır.

Anakart nedir dostum?

500GB fakat çok performanslıdır

RGB destekli 1TB ve çok iyidir Samsung'un bir tık altıdır.
Anakart ASUS B450M Dragon, NVMe girişi var mı bilmiyorum, hiç alamayacağımı düşünerek dikkat etmemiştim. Teşekkürler tavsiyen için, başka tavsiyen var mı?

Hocam bunvar ama çok tuzlu gibi siz bilirsiniz XPG 1TB SX6000 PRO NVMe M.2 SSD (2100MB Okuma / 1400MB Yazma) | ITOPYA

Bu da yine aynı şekilde

NVMe SSD için yer yok anakartımda. Rica etsem normal SSD önerir misiniz?

Arkadaşım format atar gibi kurulum USB ile kurulumu başlat ve ilerle. SSD ve HDD'leri gösterdiği ekrana kadar ilerle ve oradan bak bakalım Windows SSD'ni algılamıyor mu? En kesin yolu bu. Bir de SSD'ni başka bir PC de denemen lazım bunları yapmadan yeni SSD sakın alma yanılıyor olabilirsin çünkü.

Arkadaşım format atar gibi kurulum USB ile kurulumu başlat ve ilerle. SSD ve HDD'leri gösterdiği ekrana kadar ilerle ve oradan bak bakalım Windows SSD'ni algılamıyor mu? En kesin yolu bu. Bir de SSD'ni başka bir PC de denemen lazım bunları yapmadan yeni SSD sakın alma yanılıyor olabilirsin çünkü.

BIOS'ta gözükmüyor ama denemekte fayda var.

Hocam farklı SATA kablolarıyla başka portlardan dene. Boot menüsünden göremiyorsan format menüsünde dene. O da olmazsa başka bir PC de dene. SSD öyle tık deyince bozulacak bir şey değil. Çok aceleci olma eğer elinde başka hiç disk yoksa yüksek bellekli bir USB'ye bile Windows kurup kullanabilirsin SSD işini çözene kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı