Bilgisayar BIOS ekranında takılı kaldı

YunusLatifTuna

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4060Ti 16 GB / Ryzen 7 5700x / 16 GB 3000 MHz DDR4 / MSİ MAG B550 Tomahawk / Aorus Waterforce 240mm / 550w 80+ Bronze Corsair / Corsair Carbide Spec-05
Arkadaşlar merhaba, bugün Kingdom Come: Deliverance oynarken oyun bug da kalmıştı PC dondu bende düğmeden kapattım ve tekrar açtım. Açılırken ASUS yazısı geldi ve sonra BIOS'a attı. Bir daha yeniden başlattım ama her açtığımda BIOS ekranına attı. SSD söktüm taktım, RAM'i çıkardım taktım ama sorun hala çözülmedi. Boot menüsüne de ulaşamıyorum, "the System cannot find any bootable devices" hatasını veriyor. Bilgisayarı garantiye göndermek istemiyorum, yaklaşık 1 ay bende olmayacak çünkü. Yardımcı olur musunuz? Aşağıya BIOS fotoğrafını bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20210211_014853.jpg
    IMG_20210211_014853.jpg
    223,3 KB · Görüntüleme: 202
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım format atar gibi kurulum USB ile kurulumu başlat ve ilerle. SSD ve HDD'leri gösterdiği ekrana kadar ilerle ve oradan bak bakalım Windows SSD'ni algılamıyor mu? En kesin yolu bu. Bir de SSD'ni başka bir PC de denemen lazım bunları yapmadan yeni SSD sakın alma yanılıyor olabilirsin çünkü.
Tam olarak nasıl yapmam gerektiğini bilmiyorum. Bana yol gösterecek bir video linki atar mısınız?
Var hocam M.2 desteği içiniz rahat olsun.

Emin olmak için anakartta ekran kartı soketinin hemen altında bir giriş olması gerekecek orası NVMe slotudur.
Eki Görüntüle 874611Eki Görüntüle 874611
Çok teşekkür ederim.
Hocam farklı SATA kablolarıyla başka portlardan dene. Boot menüsünden göremiyorsan format menüsünde dene. O da olmazsa başka bir PC de dene. SSD öyle tık deyince bozulacak bir şey değil. Çok aceleci olma eğer elinde başka hiç disk yoksa yüksek bellekli bir USB'ye bile Windows kurup kullanabilirsin SSD işini çözene kadar.
Farklı SATA kablosunu nasıl bulabilirim? Yardımcı olacak bir video vb. link bırakır mısınız?

Bu rehbere bakarak dediğimiz SSD ve HDD'leri gösterdiği yere kadar gelince görünmüyor ise iptal edersin görünüyor ise devam edersin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Farklı SATA kablosu anakart kutusunun içinde mevcuttur. Veya kasayı hazır aldıysan kasayla birlikte gelmiştir. Hem güç kaynağından gelen kabloyu değiştir. Aynı birçok kablo var birini çıkart diğerini tak. Hemde bulduğun diğer SATA kablosuyla anakartına tak.

USB ile Windows kurulumu yazarak binlerce videoya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Farklı SATA kablosu anakart kutusunun içinde mevcuttur. Veya kasayı hazır aldıysan kasayla birlikte gelmiştir. Hem güç kaynağından gelen kabloyu değiştir. Aynı birçok kablo var birini çıkart diğerini tak. Hemde bulduğun diğer SATA kablosuyla anakartına tak.

USB ile Windows kurulumu yazarak binlerce videoya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim dostum.
Bu rehbere bakarak dediğimiz SSD ve HDD'leri gösterdiği yere kadar gelince görünmüyor ise iptal edersin görünüyor ise devam edersin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler, uyguluyorum şimdi.

Bu video da USB'ye nasıl yazacağını anlatmamış. Windows'un sitesinden Windows 10 indir ve indirirken başka bir cihaz seçeceğini seç o sırada PC de USB takılı olsun. İndirince USB içine yazdır ve sonra kendi PC ne tak. Bilgisayarın açılırken anakarta göre değişiyor f8/f10 tuşlarına bas çek yap sürekli açılan menüden önünde UEFI USB yazan belleği seçerek başlat.

Bu video da USB'ye nasıl yazacağını anlatmamış. Windows'un sitesinden Windows 10 indir ve indirirken başka bir cihaz seçeceğini seç o sırada PC de USB takılı olsun. İndirince USB içine yazdır ve sonra kendi PC ne tak. Bilgisayarın açılırken anakarta göre değişiyor f8/f10 tuşlarına bas çek yap sürekli açılan menüden önünde UEFI USB yazan belleği seçerek başlat.
Onun için önce farklı bir bilgisayar bulmam lazım, ama yok. Dediğiniz gibi SATA kablosunu değiştirdim bu seferde ekranda sadece "_" işareti var.
Onun için önce farklı bir bilgisayar bulmam lazım, ama yok. Dediğiniz gibi SATA kablosunu değiştirdim bu seferde ekranda sadece "_" işareti var.
O işaret gitti ve BIOS'u açtım. Ancak bu sefer yine "The system cannot find any bootable devices" yazısı çıkıyor BOOT'a gelince. Usb cizahımda BIOS'un şuan ki sürümü duruyor. Onu kursam tekrardan olur mu?

Evet USB cihazınızda varsa olur. - varsa SSD veya yazılım hasar görmüş demek. Windows'u başlatmadığını gösteriyor o işaretin gitmemesi. Tekrar kurulum yapmayı deneyin ve denerken SSD'yi sıfırlayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı