Bilgisayar BIOS ekranında takılı kaldı

YunusLatifTuna

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4060Ti 16 GB / Ryzen 7 5700x / 16 GB 3000 MHz DDR4 / MSİ MAG B550 Tomahawk / Aorus Waterforce 240mm / 550w 80+ Bronze Corsair / Corsair Carbide Spec-05
Arkadaşlar merhaba, bugün Kingdom Come: Deliverance oynarken oyun bug da kalmıştı PC dondu bende düğmeden kapattım ve tekrar açtım. Açılırken ASUS yazısı geldi ve sonra BIOS'a attı. Bir daha yeniden başlattım ama her açtığımda BIOS ekranına attı. SSD söktüm taktım, RAM'i çıkardım taktım ama sorun hala çözülmedi. Boot menüsüne de ulaşamıyorum, "the System cannot find any bootable devices" hatasını veriyor. Bilgisayarı garantiye göndermek istemiyorum, yaklaşık 1 ay bende olmayacak çünkü. Yardımcı olur musunuz? Aşağıya BIOS fotoğrafını bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20210211_014853.jpg
    IMG_20210211_014853.jpg
    223,3 KB · Görüntüleme: 202
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, bugün kingdom come: Deliverance oynarken oyun bug da kalmıştı PC dondu bende düğmeden kapattım ve tekrar açtım. Açılırken ASUS yazısı geldi ve sonra BIOS'a attı. Bir daha yeniden başlattım ama her açtığımda BIOS ekranına attı. SSD söktüm taktım, RAM'i çıkardım taktım ama sorun hala çözülmedi. Boot menüsüne de ulaşamıyorum, "the System cannot find any bootable devices" hatasını veriyor. Bilgisayarı garantiye göndermek istemiyorum, yaklaşık 1 ay bende olmayacak çünkü. Yardımcı olur musunuz? Aşağıya BIOS fotoğrafını bırakıyorum.

SSD gözüküyor mu BIOS'da? Windows çökmüş büyük ihtimalle format atmanız gerekebilir.

Arkadaşlar merhaba, bugün kingdom come: Deliverance oynarken oyun bug da kalmıştı PC dondu bende düğmeden kapattım ve tekrar açtım. Açılırken ASUS yazısı geldi ve sonra BIOS'a attı. Bir daha yeniden başlattım ama her açtığımda BIOS ekranına attı. SSD söktüm taktım, RAM'i çıkardım taktım ama sorun hala çözülmedi. Boot menüsüne de ulaşamıyorum, "the System cannot find any bootable devices" hatasını veriyor. Bilgisayarı garantiye göndermek istemiyorum, yaklaşık 1 ay bende olmayacak çünkü. Yardımcı olur musunuz? Aşağıya BIOS fotoğrafını bırakıyorum.

Bilgisayarı harddisk üzerinden Boot etmeyi deneyin.

SSD gözüküyor mu BIOS'da? Windows çökmüş büyük ihtimalle format atmanız gerekebilir.
SSD'nin gözüküp gözükmediğini bilmiyorum. Ancak BOOT menüye tıkladığımda çıkan o yazı (yukarıda da yazmıştım) SSD'yi çıkarıp açtığımda da gitmedi. Sanırım SSD'yi görmüyor.
Bilgisayarı harddisk üzerinden Boot etmeyi deneyin.
Nasıl yapabilirim? Hard Diskim yok sadece SSD'm var.

SSD'nin gözüküp gözükmediğini bilmiyorum. Ancak Boot menüye tıkladığımda çıkan o yazı (yukarıda da yazmıştım) SSD'yi çıkarıp açtığımda da gitmedi. Sanırım SSD'yi görmüyor.

Nasıl yapabilirim? Hard diskim yok sadece SSD'm var.

Açılırken F8 tuşuna sürekli bas çek yapın SSD orada gözükmüyorsa SSD için bir fatiha diyebiliriz ya da SATA kablosunda bir sıkıntı oluşmuş, PSU kablosunda sıkıntı olmuş olabilir.

Açılırken F8 tuşuna sürekli bas çek yapın SSD orada gözükmüyorsa SSD için bir fatiha diyebiliriz ya da SATA kablosunda bir sıkıntı oluşmuş, PSU kablosunda sıkıntı olmuş olabilir.
F8 tuşuna bastığımda gelen ekran bu. SSD görünüyor mu?

Dosya Ekleri

• IMG_20210211_022153.jpg
    IMG_20210211_022153.jpg
    248,2 KB · Görüntüleme: 112

Dosya Ekleri

• IMG_20210211_023928.jpg
    IMG_20210211_023928.jpg
    153,6 KB · Görüntüleme: 97
Maalesef SSD yanmış. Söktüm demiştiniz birdaha söküp kablolardan emin olarak takın yoksa bütçe belirtip SSD tavsiyesi vereyim.
Söktüm ve kablolardan emin olarak taktım, sonuç aynı. Bütçe önemsiz, 1 TB ve 3000mb civarlarında okuması yazması olan bir ssdi önerirseniz sevinirim.

Geri
Yukarı