Bilgisayar bir anda yavaşlamaya başladı

Mertylk

Hectopat
Selam, biraz geç atıyorum ama 4 ay önce bir PC aldım. Onun için de hızlı bir M.2 SSD aldım ama bugün PC'yi açtığımda kasmaya başladı, yavaş tepki vermeye başladı ve ondan önce güvendiğim bir yerden Photoshop 2020 indirdim. Galiba ondan bir virüs falan mı bulaştı anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Eğer virüs girmişse ne yapabilirim? Avast'ta taradım ama virüs çıkmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky'dan taratmayı deneyin.

Tam olarak indireceğiniz link burası mı bilmiyorum. Bilen bir üye doğruysa doğru olduğunu onaylayabilir mi?

Selam, biraz geç atıyorum ama 4 ay önce bir PC aldım. Onun için de hızlı bir M.2 SSD aldım ama bugün PC'yi açtığımda kasmaya başladı, yavaş tepki vermeye başladı ve ondan önce güvendiğim bir yerden Photoshop 2020 indirdim. Galiba ondan bir virüs falan mı bulaştı anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Eğer virüs girmişse ne yapabilirim? Avast'ta taradım ama virüs çıkmadı.
Güvendiğin dağlara kar yağmış demek ki. :D

Artı -1 Eksi
Kaspersky'dan taratmayı deneyin.

Tam olarak indireceğiniz link burası mı bilmiyorum. Bilen bir üye doğruysa doğru olduğunu onaylayabilir mi?
Evet link doğru yada 30 günlük deneme sürümü de indirip kullanılabilir, daha önce kurulmadıysa eğer.

Bir de ben şahsen torrentten bir şey indireceğim zaman güvendiğim bir torrent sitesinden indiriyorum. O tip sitelere de maalesef davetiye ile üyelik kabulü yapılıyor.

Sakin ol, ne duyarlı ne kasması. Emin ol bendeki PC'de sendekinden çok lisanslı yazılım vardır 😉

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu yöntemi denesem olur mu?

Yanlış bilgi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu yöntemi denesem olur mu?
Sana kalmış bir şey. Format bence kesin çözüm. Ama önce tüm bilgileri yedeklediğinden emin ol. Uğraşırsın sonra.

Öncelikle formatı düşünmeyin, Kaspersky ile tarama gerçekleştirdiyseniz yanına ek olarak Malwarebytes kullanabilirsiniz. Onu da kullandıktan sonra agresif bir araçtır ancak Norton Power Eraser ile işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Üçünün de bağlantılarını bırakacağım. Kaspersky ve MBAM basit, NPE'yi nasıl kullanacağının da rehberini bırakıyorum konu altına.

Geri
Yukarı