Bilgisayar birden kapandı ve bir süre açılmadı

Gdmr

Hectopat
Oyun oynuyordum oyun açık bir şekilde bırakıp lavaboya gittim ve geri döndüğümde bilgisayarda kapanmıştı. Düğmesine bastım açmaya çalıştım açılmadı. Hiç tepki vermedi. Fişi çıkardım bir süre bekledim taktım bu sefer açıldı. Sorun PSU'dandır değil mi? Değişip kaliteli bir PSU almak mantıklı mı?

Oyun oynuyordum oyun açık bir şekilde bırakıp lavaboya gittim ve geri döndüğümde bilgisayarda kapanmıştı. Düğmesine bastım açmaya çalıştım açılmadı. Hiç tepki vermedi. Fişi çıkardım bir süre bekledim taktım bu sefer açıldı. Sorun PSU'dandır değil mi? Değişip kaliteli bir PSU almak mantıklı mı?
Sisteminiz nedir? Kullandığınız PSU nedir?

Ryzen 3 3100
COLORFUL BattleAX B450M-HD
GEIL EVO Forza DDR4 8gb 3000 Mhz
COLORFUL 1650 Super
Dark X-FORCE kasa
High Power 600 +80 Gold Performance PSU
ADATA SU630 SSD
Kullandığınız SSD kronik sorunlu, o yüzden sistem kilitlenmesi gibi sorunlar yaşanabilir. Sorun ya SSD yada PSU'dan kaynaklanıyor.

Kullandığınız SSD kronik sorunlu, o yüzden sistem kilitlenmesi gibi sorunlar yaşanabilir. Sorun ya SSD yada PSU'dan kaynaklanıyor.
Sistem kilitlenmedi, direk elektriği gitti bilgisayarın. Power tuşundan açılmıyordu hiç tepki vermiyordu. Fişi çıkarıp 5dk bekledikten sonra taktım ve bu sefer çalıştı.

Geri
Yukarı