Bilgisayar birden yavaşladı

RebelGO

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, dün gece bilgisayarımda hiçbir sorun yok olup rahat rahat oyun oynuyordum. Bu gün bilgisayarı açtığımda oyunlarda aşırı bir yavaşlık oluştu. Yani oyunu açarken yüklenme ekranları bir türlü bitmiyor ve açılmıyor. Normal kullanımda (tarayıcıda ufak tefek program falan kullanırken) sorun yaratmıyor. Oyun açmaya çalıştığımda disk kullanımı artıyor ama normalde de bunu yapıyordu. Şu an ise aynı şekilde disk kullanımı artıyor ama oyun açılmıyor.

Her AMD işlemci performansı aynı mı? Ayrıca o sistem geç açılma sorunları SSD'den kaynaklı olabilir, sistemdeki gereksiz dosyalardan kaynaklı olabilir. Bu iddiayı ilk kez sizden duyuyorum.

İlk kez benden duymuyorsunuz konularda aratın, her AMD işlemci performansı aynı olmuyor onu biliyorum.

Artı -1 Eksi
1611770293369.png

Daha fazlası var, arkada oyun indiriyorum bittiğinde atarım fazlasını

Artı -2 Eksi
Eki Görüntüle 855283

Daha fazlası var, arkada oyun indiriyorum bittiğinde atarım fazlasını.

İşte sadece AMD yazan yeri atmakla olmuyor bu işler. Anlamadığın şey bu. Al bak o zaman inteldede aynı sorun var.

İşte sadece AMD yazan yeri atmakla olmuyor bu işler. Anlamadığın şey bu. Al bak o zaman inteldede aynı sorun var.

Bunun neden kavgasını yapıyoruz acaba, AMD Sistemin açılma şeyi yavaş diyorum. Kapatalım konuyu :)

Artı -2 Eksi
Sistem özelliklerinizi tam olarak yazar mısınız?
Bunun için özür dilerim Bi an aklımdan çıkmış
AMD Ryzen 3 (Doğru tahmin ama daha önceden hiç böyle bişey yoktu)
Nvidia GTX 1050ti
16GB Ram
1TB WD Blue harddisk

Ayrıca dün tekrar denedim Rainbow six siege zar zor 10 dakikada falan girdim.Bir maça felan girerken gayet hızlı sorun yok oyun içindede fps de sorun yok.Sadece oyun ilk açarken sorun yaratıyor. Disk kullanımına bakamıyorum ama HDD ışığı sürekli sönmeden yanıyordu oyunu açarken. Oyuna girince normallleşti. Şuan tekrar deniyorum Rdr girmeye çalışıyorum durum aynı.
Bunun için özür dilerim Bi an aklımdan çıkmış
AMD Ryzen 3 (Doğru tahmin ama daha önceden hiç böyle bişey yoktu)
Nvidia GTX 1050ti
16GB Ram
1TB WD Blue harddisk

Ayrıca dün tekrar denedim Rainbow six siege zar zor 10 dakikada falan girdim.Bir maça felan girerken gayet hızlı sorun yok oyun içindede fps de sorun yok.Sadece oyun ilk açarken sorun yaratıyor. Disk kullanımına bakamıyorum ama HDD ışığı sürekli sönmeden yanıyordu oyunu açarken. Oyuna girince normallleşti. Şuan tekrar deniyorum Rdr girmeye çalışıyorum durum aynı.
Şunuda ekleyeyim bilgisayar ilk açılırken falan da Bi sorun yok her zamanki hali 1 2 dakikada açılıyor.
Örneğin Rdr de ki ilk açılma ekranı daha 1 gün öncesine kadar bu ekran maksimum 5 6 saniye sürüyordu şuan dakikalarca bekletiyor

Dosya Ekleri

• 16118369584786984496653808303709.jpg
    16118369584786984496653808303709.jpg
    149,3 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:

Geri
Yukarı