Bilgisayar boşta 75 derece

yalmozify

Picopat
Daha fazla  
Ekran kartım AMD iyi bir ekran kartı değil ama boşta maksimum 45 derece oluyordu. Son zamanlarda 50-60 gördüm bugünde 75 derece olduğunu gördüm oyun falan açık değil. Önerisi olan var mı?

Ekran kartım AMD iyi bir ekran kartı değil ama boşta maksimum 45 derece oluyordu. Son zamanlarda 50-60 gördüm bugünde 75 derece olduğunu gördüm oyun falan açık değil. Önerisi olan var mı?

Fanların çalışıp çalışmadığını kontrol et. Çalışıyorsa tozlar boğuyor ve öyle ısınıyor olabilir

Fazla voltaj aldığı için ısınıyor olabilir. Voltaj düşürmeyi dene. Olmazsa MSI Afterburner'i indirip fan ayarlarını kademe kademe artacak şekilde ayarla. UC yaparak performanstan kısarak ısı tasarrufu yapabilirsin. Eğer kasanın hava dolaşımı iyi değilse bu yüzdende ısınıyor olabilir. Kasanın yan kapağını aç. Küçük bir pervaneyi direk GPU'ya vuracak şekilde ayarla. Bilgisayarı, özellikle ekran kartını temizle.

Şu an et ete değiyor misali işlemci fana değiyor sanırım :D bende de benzerdi macun değiştirdim düzeldi sen bir fanı sök arkada plaka oluyor anakartın kasanın camsız kapağını aç vidaları gevşettikten sonra plakayı çıkar bak bakayım bir elinde şu an macun varsa yap bunu macun yoksa yapma sakın.

Fanlarda toz var büyük ihtimal o yapıyor fan ayarını her zaman %30'da kullandım FIFA'da 60 derece boşta 75 derece gördü. Macunlarda çok eski değil. Voltaj ayarlı önerileriniz için teşekkürler.

Geri
Yukarı