Laptopum Boşta 75 Derece

Eğer ki, termal macun için tabakayı sökmeye çalışmış ama yalama bir vida yüzünden sökeememişsen, ki öyle olduğunu söylüyorsun, o termal macunun bir önemi kalmadı artık. Muhtemelen diğer vidaları söktüğünde termal macun işlemci üzerinden veya tabaka üzerinden ayrılmış veya dağılmıştır.

Konunun başında, termal macun işini biliyorum deyince bizler termal macunu yenilediğini fakat sorunun hala devam ettiğini düşündük. En azından ben öyle düğündüm. Keşke bunu başta söyleseydin :)

O yalama yapmış vidayı bir şey edip sökmen gerekiyor. Ve güzel bir temizlikle yeni bir macun sürün. Sorununuz yüksek ihtimalle çözülecektir
Yok siz yanlış anlamışsınız :) Fakat o vida çıkacak gibi görümüyor. Ne yaparsam olmadı. Çok küçük olduğu için olmuyor. Artık bilgisayarcı yapar ne yapalım :)
İlk olarak; İşlemciniz boşta, yani arkada çalışan virüs ve benzeri yok gibi gönüyor. Lakin, işlemci kullanımına nereden bakıyorsunuz? Görev yöneticisi ise, bazı virüsler görev yöneticisini açınca kendini kapatıyor bu da işlemci kullanımını görev yöneticisinde düşük gösteriyor. Bunu anlamak için, görev yöneticini açın biraz bekleyin bakalım sıcaklık düşecek mi...

Ekran kartı olayına gelince, CoreTemp vb uygulamalar işlemcinin kendi sıcaklığını gösterir. Ekran kartı ve işlemcin tek bir bakır boru üzerinden soğuyor olabilir. Ama bir ekran kartı işlemciyi bu kadar ısıtamaz...

Büyük olasılıkta termal macun sürülmesinde bir yerlerde hata yapıyorsunuz gibime geliyor.(ilk dediğimin olmadığını varsayarsak). Kalitesi, kalınlığı vs bunlar önemli. Kendiniz macunlama yaptıktan sonra, tekrar sökünce dikkatinizi çeken birşey oldu mu? İşlemcinin hepsinde macun olmama gibi... olasılıkları sıralarsak;

1-Görev Yöneticisinde görünmeyen bir virüs
2-Hatalı termal macun sürülmesi
3-Bakır ısı borusununda çatlak olması...
Soruma yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim. Bir tane sorun virüsmüş sanırım. Çünkü dediğiniz gibi görev yöneticisi açtım baktım 60 dereceden 52- 54 derecelere düştü. İki defa yaptım ve ikisinde de aynı sonuç. Peki bu virüsü nasıl temizleyeceğim?

Yeni konular

Geri
Yukarı