Bilgisayar boştayken %40 civarı RAM kullanıyor

Bilgisayar boştayken yüzde 40'a yakın bellek kullanıyor. Oyunlarda falan yetersizleşmeye başladı. Kullanımı nasıl azaltabilir? RAM 8 GB.
Aynı.

ram.png

Bende de aynı olayın CPU versiyonu var. Görev yöneticisini dün bir açtım baktım ki Windows Gezgini %95 CPU kullanıyor. Bende dellenip kapattım. E tabi PC siyah ekran verdi. :D
Hocam sizin PC burada boşta değil ki. Bir sürü şey açmışsınız.

Windows 10'un yeni sürümleri galiba daha çok RAM kullanmaya başladı. Bende önceden 2.5 GB falan kullanırken şu an 4 GB falan kullanıyor. Normal olabilir. Oyunlarda sıkıntı yaşatıyorsa eski windows sürümlerine geçmelisin.

Sistem boşta değil. Arkada Radeon Software, NVIDIA paylaşım programı, Kaspersky, dosya gezgini, qaadminagent diye bir program çalışıyor.
Hocam tamam tamamen boşta olmayabilir ama bunları kapattığımdada çok bi değişim olmuyor,çoğunun kullanımı 10 ila 50 arası zaten.
Windows 10'un yeni sürümleri galiba daha çok RAM kullanmaya başladı. Bende önceden 2.5 GB falan kullanırken şu an 4 GB falan kullanıyor. Normal olabilir. Oyunlarda sıkıntı yaşatıyorsa eski windows sürümlerine geçmelisin.
Teşekkürler hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı