Bilgisayar boştayken bile %60-70 RAM kullanıyor

SEMPEDOX

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarım dün gece oyundan çıktıktan sonra RAM'i boşta 90-99 kullanmaya başladı fareyi dahi zor hareket ettiriyordum. Format attım ve şu anda boştayken 60-65'lerde geziyor. Google açtığımda ise 80-90'ları görüyor. Ama Memtest programını açıp testi başlatıp iptal edince normal seyirlerine dönüyor. Arkada başka bir program açtığım anda (dosya gezgini dahil) tekrar 60-70'lere çıkıyor. Bunun bir çözümü var mıdır? RAM'imin az olduğunu biliyorum +8 sipariş ettim ama 8 GB RAM'le FiveM dahi oynayabiliyorken bir anda böyle olması garip bir durum. Şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• gd.png
    gd.png
    182,5 KB · Görüntüleme: 36
  • gdd.png
    gdd.png
    384,2 KB · Görüntüleme: 38
  • gd.png
    gd.png
    182,5 KB · Görüntüleme: 25
  • gdd.png
    gdd.png
    384,2 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:
Memtest öncesi ram kullanan programları kapattığı için ram kullanımı düşüyor olabilir fakat 5 gb ram tüketmesi gayet normal artım 16 gb ram bile güncel sistemler için çok düşük. W11 arka planda çok uygulama çalıştırır bu yüzden normal

T

Memtest öncesi RAM kullanan programları kapattığı için RAM kullanımı düşüyor olabilir fakat 5 GB RAM tüketmesi gayet normal artım 16 GB RAM bile güncel sistemler için çok düşük. W11 arka planda çok uygulama çalıştırır bu yüzden normal.

Tabii sizde haklısınız ama ben bundan önce FiveM'ı bile rahatça açıp oynayabilirken arkada Discord'dan ekran açıp vb artık arkada hiçbir şey açık değilken dahi FiveM açamıyorum yetersiz RAM'den.

Yeni konular

Geri
Yukarı