Bilgisayar boştayken %75 RAM kullanıyor

bruh37

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Benim bilgisayarım nedense sürekli RAM'in yaklaşık 75'ını boş yere kullanıyor. Görev yöneticisine baktığım zaman hiçbir program bu miktarda bellek kullanmıyor (en fazla 100 MB civarı var), fakat öte yandan Bellek sekmesine baktığım zaman 4 GB bellek var fakat %75'ini sürekli kullanımda olduğu gözüküyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• saw.png
    saw.png
    28,7 KB · Görüntüleme: 158
Son düzenleyen: Moderatör:
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bir sorum daha var bunun yanına Apacer Panther 8 GB 3000 MHz RAM alsam olur mu? 4'ün yanına koyup kullanılabilir mi?

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bir sorum daha var bunun yanına Apacer Panther 8 GB 3000 MHz RAM alsam olur mu? 4'ün yanına koyup kullanılabilir mi?

Aynı model aynı frekans aynı CL değeri olmazsa sıkıntı çıkarır ve büyük ihtimalle sisteminiz DDR3 ona da dikkat edin DDR4 RAM alırsanız çöpe gider paranız.

Aynı model aynı frekans aynı CL değeri olmazsa sıkıntı çıkarır.
Bu doğru değil. Aynı model, aynı frekans, aynı CL değerine sahip bir RAM'i sonradan ekleyenlerde de sorun çıkabilir; çıktığını gördüm.

Bu doğru değil. Aynı model, aynı frekans, aynı CL değerine sahip bir RAM'i sonradan ekleyenlerde de sorun çıkabilir; çıktığını gördüm.

Olabilir ben yaptığımda bir sıkıntı çıkmadı ama tabii ki böyle yapıp sorun çıkma olasılığını düşürmek lazım diğer şekilde yaparsa kesin sıkıntı çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı