Çözüldü Bilgisayar boştayken mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nathanel

Decapat
Daha fazla  
Gün içinde Discord'da arkadaşlarımla konuşurken ve bilgisayarın başında değilken 2 mavi ekran aldım.
Minidumplar:

Not: 2 ay önce de mavi ekranlar alıyordum ve Sosyal'de konu açmıştım çözülmüştü.

Merhabalar, eski bir konuya cevap yazdığım için kusura bakmayın lütfen ancak ben de tam olarak burada yazdığın sorunu yaşıyorum, nasıl çözdüğünü anlatabilir misin?
Aynı sayfada biraz daha yukarıya çıkarsanız konu sahibi Core Performance Boost'u kapatarak çözdüğünü belirtmiş. Aşağıda da mesajını alıntıladım:

Core Performance Boost'u kapattığımdan beri hiç hata almadım. Emin olmak için biraz bekledim, bilgisayarı uzun süre açık bırakarak test ettim. Sanırım bu sefer gerçekten çözüldü.

Sizde yüksek ihtimalle başka bir problem var.

O yüzden yeni konu açıp minidump dosyalarınızı paylaşmanız gerekiyor.

Merhaba, eski bir konuya cevap yazdığım için kusura bakmayın lütfen ancak ben de tam olarak burada yazdığın sorunu yaşıyorum, nasıl çözdüğünü anlatabilir misin?

Hocam çok uğraştım fakat basit bir şekilde kalıcı olarak kurtuldum. BIOS'tan CTB (CPU Turbo Boost) ayarı açıktı kapattım düzeldi. Core Performance Boost olarakta geçiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı