Bilgisayar Boştayken Yüksek RAM Kullanımı

@Son Anka İstediklerimi yerine getirmemişsin, çözüme ulaşmak için istenenleri yerine getirmelisin.

Attığınız linkte hiç bir şey göremiyorum. Linkte ki ilk mesaj ''Rehber harika olmuş. Birçok kişiye faydalı olacağını sanıyorum.'' olarak görünüyor bende :D Ayrıca kullanılabilir toplam bellek kısmında bir sıkıntı yok ben baktım söylediğiniz kısımdan. Birde bilgisayarımı kapatmış olmama rağmen tekrar açtığımda Chrome gibi şeylerin açık olduğunu görüyorum. Sanki bilgisayar kapanmıyor da uykuya dalıyor gibi görünüyor açtığımda ondan kaynaklı mı bilmiyorum. Reset attığımda RAM miktarı %25'lere kadar düşüyor bir şey açık olmadığı için bu bile fazla aslında 16GB RAM içerisinden ama bilemiyorum.

İşlem listesinde MSI Killer Network hizmetini gördüm, bu uygulamayı kaldırın ve tekrar deneyin. Forumda bu uygulama yüzünden hafıza sızıntısı yaşayan arkadaşlar olmuştu, denemenizde fayda var.

Dostum o olmadan internete bağlanamam MSİ bir anakart kullanıyorum. Driver olmadan nasıl bağlanmamı bekliyorsun nete :D

Dostum o olmadan internete bağlanamam MSI bir anakart kullanıyorum. Driver olmadan nasıl bağlanmamı bekliyorsun nete :D
İyi hoş diyorsun ancak MSI Killer Network Manager herhangi bir sürücü paketi değil. Ağ trafiğini kontrol etmeye yarayan basit bir program yalnızca. Bu program kurulu değilken ağa bağlanamamak için ek çaba sarf etmen gerekiyor :)

İstediğim resmi de atmamışsın, basit görünebilir belki ancak senin görmediğin bir şeyi göreceğim belki o resimde. Kendin bakacaksan buraya konu açmanın mantığı yok :) Link için de bir ekran görüntüsü yolla, şuan bende düzgün açılıyor. Sıkıntısı neymiş bir bakalım, olmadı başka tarayıcıda dene. Belki de sunucuda bir hata oluşmuştur anlık.

Anakartın ethernet kartının sadece sürücü olan halini indirin, daha sonra Killer Network'ü kaldırın.

İlk olarak kendini bile koruyamayan Avast Antivirüs'ü kaldır at çöpe.
İyi bileşenlere sahip olmak onları hunharca kullanmak manasına gelmez.
Sonra başlangıçta Steam, Uplay, Discord gibi uygulamaların açılışlarını kapat.
Lazım olduğunda açın bu kadar tembel olmayın.
Autoruns kullanabilirsin. Başlangıç sekmesinden daha iyidir. Genel olarak tüm gereksiz Görev ve Başlangıç Ögelerini kapatabilirsin. MSI sana sunduğu her programı kullanmana gerek yok.
Başlangıç kısmının tam resmini at daha fazla yardım edelim.
Aşağıda gördüğüm bazı bileşenlerin programlarını hiç gerek yok. Şöyle bir göz atıp hiç kullanmadıklarını kaldır.
Screenshot_1 222.jpg

Gom Player yerine bunu kullanman daha iyi olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
İyi hoş diyorsun ancak MSI Killer Network Manager herhangi bir sürücü paketi değil. Ağ trafiğini kontrol etmeye yarayan basit bir program yalnızca. Bu program kurulu değilken ağa bağlanamamak için ek çaba sarf etmen gerekiyor :)

İstediğim resmi de atmamışsın, basit görünebilir belki ancak senin görmediğin bir şeyi göreceğim belki o resimde. Kendin bakacaksan buraya konu açmanın mantığı yok :) Link için de bir ekran görüntüsü yolla, şuan bende düzgün açılıyor. Sıkıntısı neymiş bir bakalım, olmadı başka tarayıcıda dene. Belki de sunucuda bir hata oluşmuştur anlık.

SS atmadım çünkü bu konuyu açtıktan sonra RAM kullanımım boşta %45 civarı seyretmeye başladı. Her ne kadar bu bile çok olsa da %90'a çıkar diye beklemek istedim daha sağlıklı bir SS atmak için. Ama bunun için laf duyacağımı bilsem %45 hali ile atardım -_-

Screenshot_4.jpg

İlk olarak kendini bile koruyamayan Avast Antivirüs'ü kaldır at çöpe.
İyi bileşenlere sahip olmak onları hunharca kullanmak manasına gelmez.
Sonra başlangıçta Steam, Uplay, Discord gibi uygulamaların açılışlarını kapat.
Lazım olduğunda açın bu kadar tembel olmayın.
Autoruns kullanabilirsin. Başlangıç sekmesinden daha iyidir. Genel olarak tüm gereksiz Görev ve Başlangıç Ögelerini kapatabilirsin. MSI sana sunduğu her programı kullanmana gerek yok.
Başlangıç kısmının tam resmini at daha fazla yardım edelim.
Aşağıda gördüğüm bazı bileşenlerin programlarını hiç gerek yok. Şöyle bir göz atıp hiç kullanmadıklarını kaldır.
Eki Görüntüle 271144

Gom Player yerine bunu kullanman daha iyi olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum free antivurüs olarak en iyisi Avast ücretli ürün kullanmıyorum. Haliyle yükleyecek başka bir program yok elimde ayrıca her ne kadar özel bir ilgim olmasa da olabilir ve sen benim sevdiğim bir programa ''Kaldır at çöpe'' diyerek pek güzel bir şey yapmış olmazdın daha güzel cümleler kurarsan daha iyi olur diye düşünüyorum :) Gelelim tembellik dediğin kısıma ben aktif olarak; Steam ve Discord gibi uygulamaları kullanıyorum. Bilgisayarı açtığımda işlerim o programlar üzerinden oluyor yani tembellikten değil başlangıçtan kaldırırsam her PC'yi açtığımda onları tek tek elle açmam gerekir buda saçma. Ayrıca benim olayım boşta ki yeri belirsiz RAM kullanımı listede olmayan aşırı değerler var. Liste de Discord ve Steam var ve kullandıkları miktar yüksek değil ? Ve ben GOM player'i 5-6 yıldır severek kullanıyorum ki bu benim şahsi kullandığım bir program sorunum ile zerre alakası yok. Konu ile alakalı yardımcı olma amacında olup benim genel düzenime karışma çabasında olmasaydın keşke ben konuyu gelin her şeyimi düzenleyin diye açmadım çünkü :) Neyse gene de teşekkürler...

Konuyu hortlatmaya geldim.

benzer bir sorunla karşı karşıyayım sistemimde 4gb bellek var, son win10 güncellemelerinden sonra sistem boştayken %60 bellek kullanmaya başladı, chrome da 2 sekme açarsam %85 oluyor, sisteme 4 gb daha ilave ram eklesem bu sorundan kurtulur muyum ?
Konuyu hortlatmaya geldim.

benzer bir sorunla karşı karşıyayım sistemimde 4gb bellek var, son win10 güncellemelerinden sonra sistem boştayken %60 bellek kullanmaya başladı, chrome da 2 sekme açarsam %85 oluyor, sisteme 4 gb daha ilave ram eklesem bu sorundan kurtulur muyum ? lenovo ideapad 330 15ıkb kullanıyorum ddr4 2133mhz sodımm özelliklerinde herhangibir ram alsam sorunsuz çalışır mı ya da siz bir öneride bulunabilir misiniz.

Dosya Ekleri

• bllk.jpg
    bllk.jpg
    59,1 KB · Görüntüleme: 63
  • grvy.jpg
    grvy.jpg
    82,9 KB · Görüntüleme: 34

Yeni konular

Geri
Yukarı