Sistem boştayken yüksek RAM ve CPU kullanımı

Arka planda program çalışıp çalışmadığını kontrol et. İnternet bağlantın varsa, bağlantıyı kesip dene. Bağlantıyı kestiğinde aynı sorunu yapmıyorsa, demek ki internetle alakalı bir veya daha fazla program etkiliyordur. Onları bulup, işine yaramayan program ise kaldırmanı öneririm.
Arka planda çalışan programlar etkilemiyorsa, virüs olabilir. Sağlam bir temizlik gerekir. Uyduruk programlar veya ücretsiz versiyonlar çoğunlukla çözüm sağlamazlar.
İlginize teşekkür ederim. Önereceğiniz bi program var mı?

Arka planda program çalışıp çalışmadığını kontrol et. İnternet bağlantın varsa, bağlantıyı kesip dene. Bağlantıyı kestiğinde aynı sorunu yapmıyorsa, demek ki internetle alakalı bir veya daha fazla program etkiliyordur. Onları bulup, işine yaramayan program ise kaldırmanı öneririm.
Arka planda çalışan programlar etkilemiyorsa, virüs olabilir. Sağlam bir temizlik gerekir. Uyduruk programlar veya ücretsiz versiyonlar çoğunlukla çözüm sağlamazlar.

Evet interneti kestiğimde CPU normale dönüyor Bellek hala %50. Sistemde yüklü programlar şunlar ben bir sıkıntı görmedim bir de siz bakın isterseniz. Coğu Steam'den oyun zaten.

Bilgisayarının zombi olmuş olabilir mi acaba? Mining virüsü falan da olabilir.
Bomboş masaüstünde bu değerler aşırı fazla.

Valla hocam anlamadım ya arkadaşın dediği gibi interneti kestiğim zaman normale dönüyor değerler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    33,4 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Evet interneti kestiğimde normale dönüyor. Sistemde yüklü programlar şunlar ben bi sıkıntı görmedim birde siz bakın isterseniz. Coğu steamden oyun zaten.

Valla hocam anlamadım ya arkadaşın dediği gibi interneti kestiğim zaman normale dönüyor değerler.
Klişe olacak ama Format çözüm yolu gibi görünüyor. İnternet kapalıyken normale dönmesi çok ilginç.

Klişe olacak ama Format çözüm yolu gibi görünüyor. İnternet kapalıyken normale dönmesi çok ilginç.
CPU normale dönüyor RAM hala aynı.
Bilgisayarının zombi olmuş olabilir mi acaba? Mining virüsü falan da olabilir.
Bomboş masaüstünde bu değerler aşırı fazla.
Sorunu çözdüm arkadaşlar. Mining virüs çıktı. Avastın full sürümüyle tarattım şu an sıkıntı yok. Yardımlarınız için tekrar çok teşekkür ederim.
Sonuç.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    29,5 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı