Bilgisayar çalışırken görüntü gidiyor

İstediğiniz videoyu çektim. Çekerken kapandı yine zaten. Öncesinde aynı ekranda beklediğim için kestim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ali Güngör'ün yazısından bir alıntı;
TMPIN 0 anakart, TMPIN 1 CPU, TMPIN 2 yonga seti oluyor genellikle. TMPIN Ölçüm noktası isimlendirmesidir.

Bana Chipsetin sıcaklığı tuhaf geldi çok sıcak çalışıyor, belki sorun bu olabilir. Ayrıca işlemci çok serin çalışıyor.
Ekran Alıntısı.PNG

Kendi sistemim ile yaptığım Power testi.
Ekran Alıntısı.PNG

Evet, fakat arızalı parça anakart olabilir.
Gönderelim servise bari. Tekrardan teşekkür ediyorum servis dönüşü güncelleyeceğim.

Güncelleme:
Yorumumda bir hata olmuş şimdi gönderilmiş galiba tam anlayamadım. Servise göndermedik, bilgisayarcıya götürdüm. İşlemci soğutucusunun vidalarını tam takamamışız. Adam vidaları sıktı iyice taktık açıldı ama yine kapanıyor fakat bu sefer 10-20 dkda değil 3-4 saatte bir kapanıyor. Sorunun çözümünü bulamadık. Bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyoruz.
Arkadaşlar,

Sorunumu maalesef halen çözemedim. Anakartı yeniden gönderdik, chipset değişimi yapıp gönderdiler fakat sorunum devam ediyor. Farklı RAM'lerle denedim yine olmadı.

Özetle;

- Anakart servise gitti geldi hatasız.
- SSD takılmasa bile kapanıyor hatasız.
- RAM'ler değişti kapanıyor RAM'ler hatasız.
- Ekran kartı farklı kartla denendi kapanıyor GPU hatasız.

Deneyemediğim işlemci ve PSU kaldı. Araştırmalarıma göre herkes işlemci böyle bir şey yapmaz dedi. Onu deneme şansım yok, 2. el 350Watt'lık bir PSU alıp deneyeceğim. Artık o da olmazsa sanırım bilgisayar çöpe gidecek.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı