Bilgisayar çalışırken ekran görüntüsü gidiyor

bycarel

Kilopat
Daha fazla  
i5 4460
Gskill 8GB 2133MHz DD3 RAM
MSI Z97 PC Mate Anakart
MSI GTX760 2GB 256 bit
Cooler Master 600W PSU

2014 sonunda topladığım bu sistem sorun çıkarıyor. İşlerim nedeniyle yaklaşık 1 sene çalışmadan öylece durdu evde. Tekrar kullanmaya başladım 1 ay civari oldu. Geçen hafta akşam bilgisayarı açmak istedim ekrana görüntü gelmedi. BIOS pilini çıkarıp taktım görüntü geldi. Kullanmaya devam ettim bir hafta sorun çıkarmadı. Fakat yine başladı görüntü sorunu. Bazen sorunsuz açılıyor görüntü geliyor bazen görüntü gelmiyor ilk açılışta. Bazen kullanırken birden görüntü gidiyor klavyeden numlock aç kapat yapıyorum bilgisayar çalışıyor. Isı değerlerini ölçtüm sorun yok. RAM, BIOS pili, ekran karti çıkarıp taktım sorun yine devam ediyor. Fakat bugün görüntü gelmeyince bende DVI bağlantımı onboard girişine taktım oradan görüntü geliyor. Ekran kartına takınca gelmiyor. Biraz zorlayınca anca geliyor. Ekran kartı mı gitti sizce? Şimdiden teşekkürler.
Yardim lutfen

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı