Bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor

Onboard yani işlemcinin ekrana verdiği görüntüyü demek istiyor arkadaş,ekran kartından değil de doğrudan işlemciden aldığımız görüntü.Anakartın arka kısmında görüntü girişleri olur ordan aldığınız görüntüyü işlemci sağlıyor.Anakarta entegre Onboard ekran kartları olur (dahili) olan kart.Orda görüntü sağlayan karta da.Onboard kart deniliyor Yedek ekran kartı gibi düşünün stock.

İlk resimde yeşil işaretli kısımdaki lambalardan 2. resimde kırmızı numaralandırılmış olanlardan hangileri yanıyor bilgisayarı bir açıp bakabilir misin ?
Onboard yani işlemcinin ekrana verdiği görüntüyü demek istiyor arkadaş,ekran kartından değil de doğrudan işlemciden aldığımız görüntü.Anakartın arka kısmında görüntü girişleri olur ordan aldığınız görüntüyü işlemci sağlıyor.Anakarta entegre Onboard ekran kartları olur (dahili) olan kart.Orda görüntü sağlayan karta da.Onboard kart deniliyor Yedek ekran kartı gibi düşünün stock.
Arkadaşlar adam işlemcim Ryzen 5 2600 diyor siz adamdan onboard denemesini istiyorsunuz. Bari kafasını karıştırmayın. İşlemci ekran kartı içermiyor alırsa görüntüyü sadece Rx 590 üzerinden alabilir şu an.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-05-01 143936.png
    Ek Açıklama 2020-05-01 143936.png
    248,3 KB · Görüntüleme: 29
  • Ek Açıklama 2020-05-01www 144152.png
    Ek Açıklama 2020-05-01www 144152.png
    98,4 KB · Görüntüleme: 23
Hemen yok o mefta yok bu mefta diyerek adamı iyice üzmeyin. Herkes farklı bir parça bozulmuş diyor ne kadar kolay, benim de sisteme görüntü gelmediği olmuştu CLR_CMOS yapıp görüntü almayı başarmıştım. ''Klavyenin veya mousenin ışıkları çalışıyor mu? Caps lock ışığı falan. Elektrikler gittiği için mi kapandı? Kendi kendine yeniden mi başladı yoksa tamamen kapandı da sen yeniden mi açtın?'' şu sorulara cevap verirsen daha işe yarar cevaplar verebilirim. Anakartın 24 pin yuvasının üstünde ramlerin takıldığı bölümün sağında Ezdebug ledleri var onlardan hangileri yanıyor söyleyebilir misin ?
Amd işlemci ve anakartları çipset arızalarıyla ve de anakartların genellikle daha az ömre sahip olmasıyla bilinir. Kendi başıma da geldi daha dün değiştirdim anakartımı.

İlk resimde yeşil işaretli kısımdaki lambalardan 2. resimde kırmızı numaralandırılmış olanlardan hangileri yanıyor bilgisayarı bir açıp bakabilir misin ?

Arkadaşlar adam işlemcim Ryzen 5 2600 diyor siz adamdan onboard denemesini istiyorsunuz. Bari kafasını karıştırmayın. İşlemci ekran kartı içermiyor alırsa görüntüyü sadece Rx 590 üzerinden alabilir şu an.
Bilgisayardan çok anlamıyorum dediği için On board ne demek onu açıkladım sadece.Ordan görüntü almayı deneyin demedim.Ryzen'de onboard olup olmadığını internete de bakıp bulabilir arkadaşımız.İntel kullandığım için bilemiyorum ben olup olmadığını.AMD'ye uzağım.

Sağ taraftaki dahili ekran kartının. Sol taraftaki Mavi yer on board kısım.

Dosya Ekleri

• 15883345436587203608453224956416.jpg
    15883345436587203608453224956416.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 40

Geri
Yukarı