Bilgisayar çalışıyor fakat ekran gelmiyor

Denemedim ama işlemci hariç tüm parçaları çıkartıp taktım. Arkadaşım bilgisayarı temizledikten sonra sorun oluşmuş hatta benden işlemci macunu da almıştı kontrol ettim Macunu yeni sürmüş belli. Stok fan kullanıyor belki düzgün takılmamıştır diye kontrol ettim. Arızanın kesinlikle anakart veya işlemcide olduğunu nasıl öğrenebilirim.
İşlemcilerin bozulmaları çok zor bir ihtimal anakart ilk plandadır ama dediğim gibi anakart bir metale veya vidaya temas etmeyecek masa gibi tahta bir zeminde uzay kurulumunu yapmanız. Sadece işlemci ram takılı olsun görüntü çıkışları onboarddan da vga hdmi artk ne varsa ona göre bağlantıları yapıp bir deneyin.

Bilgisayar çalışıyor işlemci fanı dönüyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. Birkaç yol denedim ama çözüm olmadı. Denediğim yollar:
1- Bios pilini çıkartıp taktım.
2- Vga kablosunu anakarta taktım yine görüntü gelmedi.
3- Ekran kartını kendi bilgisayarıma taktım çalışıyor.
4- Monitörü denedim sorun yok.
5- Vga kablosunu kontrol ettim.
Ben sorunun ram' dan kaynaklandığını düşünüyorum. Sizce deneyebileceğimiz başka bir yol var mı? @Recep Baltaş @Murat5038
@SypeR
Eki Görüntüle 31463
Kardes Windows tuşu ile b tuşuna aynı anda bas sonra power tuşuna baş hepsini aynı anda kaldır 40 saniye icinde bilgisayarın açılır

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı