Bilgisayar çalışıyor fakat görüntü gelmiyor

kytrialol

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP 620 / Intel T4500 / Intel GMA 4500M / 4 GB Ram
RAM
4 gb
Ekran kartı
intel gma 3000
Anakart
P5B-MX/WİFİ-AP
İşlemci
intel e4500
Merhaba, nasıl anlatayım bilemedim. Geçen hafta bilgisayar çalışıyor ve görüntü geliyordu, sonra da işlemci fanı çıkardım tozlandı diye fakat takarken tırnağı kırıldı. Bugün tırnak aldım taktım ve termal macunu sürüp anakarta taktım. Bilgisayarı çalıştırdığımda görüntü vermiyor sadece monitörde açma kapatma düğmesi yanıp sönüyor. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:
Kuvvetle muhtemel RAM'ler yerinden oynamış. Benimde başıma çok geldi, parça sök tak yaparken. RAM'leri çıkar ve silgi ile uçlarını sil. Tek RAM olarak takıp çalıştırmayı dene. Bir kaç kez sök yeniden tak olmazsa, korkma iyice bastır. Temassızlık olabiliyor.
Ekran gelmeme problemlerinin büyük çoğunluğu RAM kaynaklı.

Kuvvetle muhtemel RAM'ler yerinden oynamış. Benim de başıma çok geldi, parça sök tak yaparken. RAM'leri çıkar ve silgi ile uçlarını sil. Tek RAM olarak takıp çalıştırmayı dene. Birkaç kez sök yeniden tak olmazsa, korkma iyice bastır. Temassızlık olabiliyor.
Ekran gelmeme problemlerinin büyük çoğunluğu RAM kaynaklı.

Hayır eğer öyle olsaydı RAM arıza verir ve 10 saniye basılı tuttuğundada kapanmazdı PC

Eğer kapanıyorsa RAM'den değil sorun ara kabloyu kontrol et doğru taktınmı monitöre bağladığın ucu ekran kartına bağladığın ucuda monitöre bağla.
Monitör bağlı zaten. Eskiden açılırken BİP sesi gelip açılıyordu simdi ses gelmiyor.

Hayır eğer öyle olsaydı RAM arıza verir ve 10 saniye basılı tuttuğundada kapanmazdı PC
Zaten eskidende kapanıyordu.

Monitör bağlı zaten. Eskiden açılırken BİP sesi gelip açılıyordu simdi ses gelmiyor.

Kanka bip sesi gelmiyor demek PC düzgün açılmıyor demek ya işlemcide ya da RAM'de sorun var HDD de olabilir ama tahminimce RAM'de olsa 2 kısa 1 uzun öter

RAM arıza verirse öyle olur demek istedim

Kanka çıkar farklı slota tak bir de PC'nin arka kısmını bir de içini net bir fotosunu at yanlış bir şey var mı bakalım

RAM'lerin sağ kısmında Ez Debug Led ışıkları olması lazım. 4 tane sanırım, sarı beyaz falan yanabilir. Onlara bir bakın bakalım, pc açıkken hangisi hangi renk yanıyor.

Kanka bip sesi gelmiyor demek PC düzgün açılmıyor demek ya işlemcide ya da RAM'de sorun var HDD de olabilir ama tahminimce RAM'de olsa 2 kısa 1 uzun öter

RAM arıza verirse öyle olur demek istedim

Kanka çıkar farklı slota tak bir de PC'nin arka kısmını bir de içini net bir fotosunu at yanlış bir şey var mı bakalım
Bu kadar çekebildim.

Ne yapcam?

Dosya Ekleri

• 1673539505192359155842.jpg
    1673539505192359155842.jpg
    85 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Flaşı açıp, netleştirip çekmen lazım. Ama kasanın içide çok karışık. Kablolama çok kötü yapılmış.
Yani, Flaş ile çekiyim o zaman.

Böyle olur mu?

Yani neyden kaynaklı ki? :(

Dosya Ekleri

• 1673541311606188507702.jpg
    1673541311606188507702.jpg
    158 KB · Görüntüleme: 9
  • 1673541363351710577802.jpg
    1673541363351710577802.jpg
    146,6 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Geri