Redmi Note 10S MIUI sürüm önerisi

gpukiller31

Centipat
Arkadaşlar, şu an 14.0.2.0 Endonezya surumundeyim, fark ettim ki bu surumde kamera hakikaten cok kotu oluyor, daha once 12.5.7.0 Endonezya sürümü kullaniyordum onda kamera da cok memnundum fakat 12.5'in birdenbire boot edememe ve MIUI yazisinda kalması sorununu 3 kere yasadigim icin bir daha 12.5 kullanmayacagim cunku cok fazla veri kaybettim bu sorun yuzunden. 14'te en yeni olarak eea 14.0.10 surumu var, onu kurasim var ama ilk once bir danisayim dedim, farkli bir oneriniz varsa bekliyorum. (MIUI 13 HARİÇ)

MIUI 14.0.2.0 kamerası:
IMG_20240427_194050.jpg

GCAM (LMC 8.4 R17):
RMLmc20240427_194057_LMC.R17.jpg

Son düzenleme:
MIUI yerine Custom ROM kullanmayı düşünür müsünüz? Telefonunuz için LineageOS 21 sürümü resmi olarak çıkış yapmış ve düzenli olarak güncelleme alıyor. Kendi yaptıkları kamera uygulaması iyi seviyede ancak isterseniz MIUI kamera kurabiliyorsunuz Magisk, KernelSU ile.

Niye dislike atıyon hayırdır
MIUI 13’un neresi guzel arkadaş? Tüm belalar onun icinde, dogrudur kamera bayagi iyi oluyor ama kendi kendine birden bire cihazin kilidini acan bir surumu cihazima asla kurmam. 👎

MIUI yerine Custom ROM kullanmayı düşünür müsünüz? Telefonunuz için LineageOS 21 sürümü resmi olarak çıkış yapmış ve düzenli olarak güncelleme alıyor. Kendi yaptıkları kamera uygulaması iyi seviyede ancak isterseniz MIUI kamera kurabiliyorsunuz Magisk, KernelSU ile.

Lineage OS'da hizli sarj berbat ve oyun zevki sifir, cok kotu bir performans veriyor. Ama farklı bir AOSP ROM olabilir. Voltage denedim, çok ısınıyor, Kasumi denedim, Google hizmetleri çok kötü, CrDroid denedim, Gapps stabil olmuyor.

Lineage OS'da hizli sarj berbat ve oyun zevki sifir, cok kotu bir performans veriyor. Ama farklı bir AOSP ROM olabilir. Voltage denedim, çok ısınıyor, Kasumi denedim, Google hizmetleri çok kötü, CrDroid denedim, Gapps stabil olmuyor.

Hızlı şarj kısmı Xiaomi'den kaynaklı, bunun için tam sürücü olmayabiliyor. Farklı çekirdekler kurarak deneme yapabilirsiniz.

GApps kısmında yanlış paket kurmuş olabilirsiniz. Ben kendim NikGapps Core paketini kullanıyorum ve herhangi bir sıkıntısını görmedim. En minimal düzeyde maksimum verimi alıyorum.

Telefonun ısınması da keza çekirdek yapılandırmasından kaynaklı. Pil odaklı çekirdekle serin bir telefon kullanabilirsiniz.

Hızlı şarj kısmı Xiaomi'den kaynaklı, bunun için tam sürücü olmayabiliyor. Farklı çekirdekler kurarak deneme yapabilirsiniz.

GApps kısmında yanlış paket kurmuş olabilirsiniz. Ben kendim NikGapps Core paketini kullanıyorum ve herhangi bir sıkıntısını görmedim. En minimal düzeyde maksimum verimi alıyorum.

Telefonun ısınması da keza çekirdek yapılandırmasından kaynaklı. Pil odaklı çekirdekle serin bir telefon kullanabilirsiniz.
Bende NikGapps kullandim ama hiç bu cihaza kernel denemedim, aklima bile gelmedi. 😀 Cok bi'sey fark etmiyor ki kernelden sonra. Redmi Note 7 icin omrumu bitirdim kernellerle ama yine ayni.

Bende NikGApps kullandim ama hiç bu cihaza kernel denemedim, aklima bile gelmedi. 😀 Cok bi'şey fark etmiyor ki kernelden sonra. Redmi Note 7 icin omrumu bitirdim kernellerle ama yine ayni.

Cihazdan cihaza değişir.

Burada telefonunuz için güncellemeler yayınlanıyor ve ara sıra çekirdek güncellemesi de paylaşıyorlar. İnceleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı