Bilgisayar çalışıyor fakat monitöre görüntü gelmiyor

cuquli

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar :) Bilgisayarda düne kadar sorun yoktu 2 3 gün açmadım bugün açayım dedim fakat monitöre görüntü gitmiyor. Kablolarda sorun yok, ekran kartında sorun yok başka kasada denedim. RAM'i de başka kasa da denedim sorun bulamadım ne yapmalıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Problem dengesiz elektrikten kaynaklanan patlak kondansatör olabilir. Anakartta patlak kondansatör arayın, buna benzer bir sorun yaşamıştım öncesinde.

Bilgisayar çalışırken görüntü gelmeme sorunu bende de olmuştu. Muhtemelen bilgisayar çalışırken fişi çekilmiş ya da çalışırken kasanın arkasından kapatılmıştır. Tavsiyem RAM GPU HDD bağlantılarını ve BIOS pilini anakarttan sökün 20 dakika kadar bilgisayar öyle kalsın 20 dakika sonra güç düğmesine bikaç kez basın ve ya basılı tutun. Ardından RAM GPU HDD takıp bikaç kez güç düğmesine basın en son BIOS pilini takıp güç düğmesine bikaç kez basın. Böyle yaptım ve sorun gitti. Bu arada fişe takılı olmasın Pc bu işlemleri yaparken bol şans.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı