Bilgisayar Çalışıyor Fakat Monitöre Görüntü Gelmiyor

YLMZMRTCYR

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MB : Asus Prime B450M-K
RAM : Corsair Vengeance LPX 16GB 3200 MHz
CPU : AMD Ryzen 5 2600X
SSD : Samsung SSD 970 EVO 250GB
HDD : WDC 7200RPM 1TB
GPU : NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti 8GB
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Bilgisayarı yaklaşık 1 ay önce topladım. Şu ana kadar bir sorun yoktu fakat 2 gündür bilgisayar çalışıyor olmasına rağmen Samsung SF350 model monitöre görüntü gelmiyor. Bilgisayar açılıyor hatta sesler filan çıkıyor ancak görüntü yok. Hem HDMİ hemde VGA kabloları ile denedim sorun çözülmüyor, tüm driverler güncel (BIOS hariç), kasa içinde oynamış ya da çıkmış kablo yok gibi. Ancak bilgisayarı kapat-aç ya da restart işlemi ile görüntü alabiliyorum. Durum çok can sıkıcı bir hal aldı, bazen 3-5 defa art arda kapat-aç yapmak zorunda kalıyorum, arkadaşlar lütfen yardımcı olur musunuz?

Bilgiler:

Monitör : Samsung SF350 27'
İşletim sistemi : Windows 10 1809 64 bit
Ekran Kartı : Nvidia 1050Ti Asus Strix
İşlemci : AMD Ryzen 2600X
SSD : Samsung 970EVO
HDD : WD 1TB
RAM : GSKILL 8GB RipjawsV

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı yaklaşık 1 ay önce topladım. Şu ana kadar bir sorun yoktu fakat 2 gündür bilgisayar çalışıyor olmasına rağmen Samsung SF350 model monitöre görüntü gelmiyor. Bilgisayar açılıyor hatta sesler filan çıkıyor ancak görüntü yok. Hem HDMİ hemde VGA kabloları ile denedim sorun çözülmüyor, tüm driverler güncel (BIOS hariç), kasa içinde oynamış ya da çıkmış kablo yok gibi. Ancak bilgisayarı kapat-aç ya da restart işlemi ile görüntü alabiliyorum. Durum çok can sıkıcı bir hal aldı, bazen 3-5 defa art arda kapat-aç yapmak zorunda kalıyorum, arkadaşlar lütfen yardımcı olur musunuz?

Bilgiler:

Monitör : Samsung SF350 27'
İşletim sistemi : Windows 10 1809 64 bit
Ekran Kartı : Nvidia 1050Ti Asus Strix
İşlemci : AMD Ryzen 2600X
SSD : Samsung 970EVO
HDD : WD 1TB
RAM : GSKILL 8GB RipjawsV
Ekran kartını çıkartıp takabilir misin?

Ekran kartını çıkartıp takabilir misin?
Tabiki, fakat anakartaki onbord VGA girişinede takınca görüntü gelmiyor, yani hem ekran kartı ile hemde onboard girişleri çalışmıyor. Ancak rest yada aç kapat sorunu düzeltebliyor.
Çözümü bilen yada bi önerisi olan arkadaş yok mu???
Bilgisayar açılıyor, capslock ve numlock ışıkları yanıyor, Alt+F4 ile kapatabiliyorum, Hem VGA hemde HDMİ kabloları ile denedim sonuç aynı, anakartın üstündeki VGA girişine takıyorum sonuç aynı, RAM'leri söktüm, slotları değiştirdim sonuç aynı, ekran kartını söktüm denedim, ekran kartsız denedim aynı, denemediğim bir bios pilini çıkarmak takmak kaldı ona bakmadım sadece. Çözüm bulamadım yardım edebilecek yok mu ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı