Bilgisayar çalışmasına rağmen monitör, klavye ve mouse çalışmıyor

Jesse Pinkmann

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar sorunum şu RAM'imin MHz ayarını BIOS'tan desteklediği hıza çektim normalde bu ayar autoydu ve ben onu 1666MHz yaptım. Sonra Intel Turbo Boost diye bir ayar vardı. Onu açık hale getirdim bilgisayarımın işlemcisinin daha hızlı hale geleceğini okumuştum. Bu iki ayarı açtıktan sonra başlıkta yazdığım sorunları yaşamaktayım. BIOS'u sıfırlamak için pilini çıkarıp 40 dakika boyunca bekleyip taktım bir fayda etmedi. Ramleri çıkartıp farklı yerlere taktım şimdi bilgisayar dıttt diye ötüyor.
Yardım edebilecek yok mu ?
yardım edebilir misiniz

Son düzenleme:
Arkadaşında dediği gibi BIOS'u fabrika ayarına geri döndür sonuçları paylaş bizimle.

Anakart kullanma kılavuzundan bakabilirsin. Şöyle bir şey. Önce yanındaki pine takıyorsun, sonra da aynı yerine.

Çok gariptir ki o kadar aramama rağmen anakartımın üzerinde bulamadım. CLR CMOS kısmı boş ve attığınız fotoğraftakine benzer hiçbir şey bulamadım.

Çok gariptir ki o kadar aramama rağmen anakartımın üzerinde bulamadım. CLR CMOS kısmı boş ve attığınız fotoğraftakine benzer hiçbir şey bulamadım.

Farklı bir kaç yol daha var BIOS ayarlarını sıfırlamak için. Şu adreste, BIOS pilini çıkarıp 10dk beklemek, belli aralıklarla bilgisayarın gücünü güç kaynağı üzerindeki düğmeden kapatmak gibi öneriler var deneyebilirsin. Ekrana görüntü gelmeme sebeplerinden birisi işlemci güç pinine düzenli 12v gelmemesi, diğeri ise RAM ile ilgili sorunlardır, tabi daha bir çok sebep de vardır. Benim tahminim senin RAM hızını değiştirmenden dolayı RAM hızından kaynaklanıyor. Ayarları sıfırlamak da varsayılan değerlere döndüreceği için çözüm olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı